Home > Závody > SP Östersund: Herrmannová má vítězný double. Vítková dojela 20.

SP Östersund: Herrmannová má vítězný double. Vítková dojela 20.

Denise Herrmannová

Laura Dahlmeierová se ve švédském Östersundu nepředstavila, ale úvod sezóny stejně patřil německé biatlonistce. Po výhře ve sprintu se Denise Herrmannová prosadila i ve stíhacím závodě. Veronika Vítková skončila s pěti chybami 20.

Herrmannová ujíždí

Denise Herrmannová nastolila už od začátku vysoké tempo. Podle očekávání si také pečlivě hlídala své rány na první ležce. Čtyřikrát trefila střed, popáté to byl kalibr.

Druhá střelba Němky byla jako přes kopírák. Rozdíl byl však v tom, jak si vedly její nejbližší konkurentky. Zatímco poprvé nechybovaly, tak podruhé už většina z nich musela zamířit na trestné kolo.

Výjimkou byla Francouzka Justine Braisazová, která se osamostatnila na druhé příčce se ztrátou 22,6 sekundy. Už 44 sekund ztrácela Marte Olsbuová, těsně za ní pak byly Italky Lisa Vittozziová a Dorothea Wiererová. Kaisa Mäkäräinenová zaostávala už o více než minutu poté, co udělala dvě chyby.

Bilanci 1+4 při střelbě vleže měla Julija Džimová. A bohužel i Veronika Vítková. Byl z toho propad do čtvrté desítky a manko více než dvou minut. Třikrát nepřesná Eva Puskarčíková se dokonce pohybovala v šesté desítce.

Chvíli vedla Braisazová, ale vítězí Herrmanová

Ležka v podání Denise Herrmannové by šla, to u stojky byl větší otazník. Oprávněně, jak ukázaly dvě nepřesnosti na třetí střelbě. To byla šance pro Justine Braisazová, která se jí chopila. Zastřílela čistě a dostala se o 11 sekund před Němku. V dosahu byly i Marte Olsbuová s Dorotheou Wiererovou, a tak bylo zaděláno na dramatický závěr.

Ten se ale nekonal. Braisazová sice odstřílela čistě, ale stejnou mincí oplatila Herrmannová. A v závěrečném kole už to byla v podání Němky exhibice. Hned v jeho úvodu svou soupeřku utrhla a zvítězila s náskokem 26 sekund. Mohla se navíc chlubit nejrychlejším časem na trati i v celé stíhačce.

Žlutý trikot ale Herrmannová v Hochfilzenu neoblékne. O čtyři body ji totiž předstihla Justine Braisazová, která stále čeká na premiérové vítězství. Už počtvrté skončila druhá. Marte Olsbuové zase dnes potřetí v kariéře dosáhla na třetí příčku.

Justine BraisazováFoto: Justine Braisazová (Autor: Petr Zbranek)

Velmi spokojené jistě byly čtvrtá Lisa Vittozziová, pátá Maren Hammerschmidtová a šestá Naděžda Skardinová. Běloruska byla jednou ze tří bezchybných biatlonistek. Vedle ní a Braisazové se to povedlo i 16. Valj Semerenkové.

Míň spokojená už byla čtyřikrát nepřesná a nakonec sedmá Kaisa Mäkäräinenová. Ještě o 150 metrů víc musela obkroužit Veronika Vítková, která uzavřela Světový pohár v Östersundu 20. místem. Až 45. skončila Eva Puskarčíková. Ani jí se nevedlo na střelnici, chybovala čtyřikrát.

Češky v akci
Střelba Čas střelby Běh
20. Veronika Vítková 1+3+1+0 1:57 16. +47,5 16.
45. Eva Puskarčíková 2+1+1+0 1:46 5. +1:49,7 45.

Výsledkový servis


Hlavní foto: Denise Herrmannová (Autor: Marcus Cyron, pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *