Home > Preview > SP Östersund: Úvodní podnik uzavřou stíhací závody (startovní listiny)

SP Östersund: Úvodní podnik uzavřou stíhací závody (startovní listiny)

Balík biatlonistů

Využije Denise Herrmannová slibného náskoku a získá vítězný double? Dočká se Martin Fourcade první výhry v sezóny? To jsou hlavní otázky před stíhacími závody, které uzavřou úvodní podnik Světového poháru v Östersundu.

Stíhací závod žen
Neděle 3. 12. | 13:15
cze 8. Vítková, 32. Puskarčíková
Startovní listina

Po premiérovém vítězství ve Světovém poháru má Denise Herrmannová na dosah i to druhé. Do stíhacího závodu vyjede s náskokem 15 sekund na Justine Braisazovou a 19 sekund na Juliji Džimovou. Navíc je v současné době nejrychlejší běžkyní ve startovním poli.

Zatím jí nestačí ani Kaisa Mäkäräinenová, která vyjede s mankem zhruba jednoho trestného kola. Podobnou ztrátu mají i Lisa Vittozziová, Marte Olsbuová a Synnøve Solemdalová. Ta bude hájit žlutý trikot, zatím je v čele Světového poháru o bod před Džimovou.

Zlepšení vyhlíží Veronika Vítková a Dorothea Wiererová. V prvním kole by si mohly obě pomoct, startují 36, resp. 38 sekund za první ženou. Připojit by se k nim měla i Lena Häckiová. Švýcarka byla ve sprintu třetí nejrychlejší na trati.

Stíhací závod mužů
Neděle 3. 12. | 15:15
cze 38. Šlesingr, 43. Krčmář, 44. Moravec, 45. T. Krupčík
Startovní listina

Vyhraje Martin Fourcade na třetí pokus svůj první závod v této sezóně? V minulém ročníku ovládl šest z devítí stíhaček. V té dnešní si ale bude připadat spíš jako v hromadném startu. Vyjede totiž prakticky současně s vítězem sprintu Tarjeim Bøm a s třetím Erikem Lesserem.

A nebude to mít snadné. Bø se mu ve sprintu běžecky vyrovnal, rychlý střelec Lesser má zase v oblibě kontaktní závody. Pak tu jsou další jména. Se ztrátou deseti sekund se do stíhacího závodu pustí Emil Hegle Svendsen či Simon Schempp.

Dvojnásobné manko mají Andrejs Rastorgujevs a Johannes Kühn, kterým to na začátku sezóny dobře odjíždí. Ale vůbec tím nejlepším běžcem je Johannes Bø. To bude muset prokázat i dnes, protože na startu na svého bratra ztrácí 34 sekund.

České reprezentanty zřejmě čeká tuhý boj o body. Nejlíp k ním má vykročeno Michal Šlesingr, který byl ve sprintu 38. a na vítěze ztratil minutu a 14 sekund. Zbylé české trio odstartuje až minutu a půl po těch nejlepších.

Foto: Balík biatlonistů (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *