Home > Preview > SP Pchjongčchang 2017: Startovní listiny štafet

SP Pchjongčchang 2017: Startovní listiny štafet

Anton Šipulin

Asijskou zastávku Světového poháru uzavřou štafety, v nichž se nepředstaví řada hvězd včetně Laury Dahlmeierové. Českých ženám bude scházet zase Veronika Vítková, muži vyrukují s Jaroslavem Soukupem.

Štafeta žen
5. 3. | 8:30
cze 5. Jislová, Puskarčíková, Charvátová, Koukalová
Startovní listina

V letošní sezóně se jely čtyři štafety a čtyřikrát vyhrály Němky. To ale byla pokaždé na závěrečném úseku Laura Dahlmeierová. Nyní bude scházet. Na druhou stranu bude na posledním úseku zkušená Franziska Hildebrandová, která nabírá slušnou formu.

Těžko tak říct, zda jsou Němky největšími favoritkami. A zda závod vůbec největší aspirantky na vítězství má. Mohly by jimi být trochu nečekaně Bělorusky. Celý kvartet podává v Pchjongčchangu konstantní výkony, navíc bude mít na posledním úseku Darju Domračevovou.

Z vyrovnanosti budou těžit také Francouzky. Zvlášť když jim chybí Marie Dorinová Habertová. Novou finišmankou tak je Célia Aymonierová. Tradičně silným Ukrajinkám zase schází Olena Pidhrušná, což ještě trochu víc otevírá cestu dalším štafetám.

Italkám se sice v Pchjongčchangu moc nedaří, ale ve štafetě to může být zcela jiné. Hodně vysoko by mohly být Švédky. Brorssonová s Magnussonovou si zatím užívají velmi povedený asijský trip.

V neposlední řadě tu jsou české reprezentantky, které se však musí obejít bez Veroniky Vítkové. Jessica Jislová snad na prvním úseku naváže na precizní výkon z Hochfilzenu. Eva Puskarčíková a Lucie Charvátová pak budou především hledat ztracenou formu. A Gabriela Koukalová pravděpodobně stahovat to, co stáhnout půjde. Při povedeném výkonu všech čtyř žen je určitě reálný útok na pódium.

Štafeta mužů
5. 3. | 11:45
cze 7. Šlesingr, T. Krupčík, Soukup, Krčmář
Startovní listina

Ve čtyřech letošních štafetách jsme poznali čtyři různé vítěze. Těmi posledními byli na Mistrovství světa Rusové, kteří nyní budou zřejmě o chlup největšími favority. Garaničevovi s koncem sezóny roste forma a skvělá výkonnost přetrvává i u Šipulina.

Francie zase bude spoléhat na faktor Martina Fourcada, kterého navíc podpoří tři vyrovnaní borci. Všem by mohlo pořádně zatopit Rakousko nabuzené bronzem z domácího MS. Trio Eberhard, Eder a Landertinger je v Pchjongčchangu ve skvělé formě.

Pro Německo bude velkým oslabením absence Simona Schemppa a možná i trochu slabší forma finišmana Arnda Peiffera. Štafetový debut pak čeká na Romana Reese. Ještě více oslabení ale budou Norové. Vedle Bjørndalena není v týmu žádný stabilní člen áčka.

A co český tým? Možná trochu překvapivě nepojede Adam Václavík, naopak se dostane na Jaroslava Soukupa. Michal Šlesingr se vrací na první úsek, který býval před několika lety jeho doménou. Tomáš Krupčík bude na druhém úseku skládat reparát za výbuch v Hochfilzenu, pak předá zmiňovanému Soukupovi a vše zakončí Michal Krčmář. Cokoliv lepšího než 6. místo by zřejmě bylo překvapením.

Foto: Anton Šipulin (Autor: Jiří Zaňát)

One thought on “SP Pchjongčchang 2017: Startovní listiny štafet

  1. Zajímavé je, že Korejský sup se vrhl na dalšího odpadlíka z ruského nároďaku v podobě Timofeje Lapšina… Začíná to vypadat že budou dvě ruské smíšené štafety na olympiádě…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *