Home > Závody > SP Pchjongčchang: Dahlmeierová slaví 8. výhru v sezóně. Puskarčíková 16.

SP Pchjongčchang: Dahlmeierová slaví 8. výhru v sezóně. Puskarčíková 16.

Laura Dahlmeierová

Laura Dahlmeierová si svou znamenitou formu z Hochfilzenu přenesla i do tisíce kilometrů vzdáleného Pchjongčchangu. Ve sprintu jí byla konkurentkou jen Tiril Eckhoffová, kterou porazila o 8,4 sekundy. Gabriela Koukalová skončila se dvěma chybami 21. Nejlepší Češkou tak byla 16. Eva Puskarčíková.

Dvě chyby Koukalové

Překvapivě to nebyla Laura Dahlmeierová, kdo zkraje závodu udával tempo. Tiril Eckhoffová byla ve vedení od prvních mezičasů a i po první střelbě, kterou zvládla podobně jako Dahlmeierová za nula. Pět z pěti obě trefily i na stojce, tady už se ale kormidla chopila Němka. V cíli měla k dobru 8,4 sekundy. Nakonec to byl rozdíl mezi vítězkou a druhou ženou dnešního závodu.

Další favoritky totiž chybovaly. Gabriela Koukalová udělala na obou střelbách po jedné chybě, Kaisa Mäkäräinenová si své dva trestné okruhy nechala až na stojku. Do té doby s přehledem vedla, byla totiž nejrychlejší běžkyní.

Dahlmeierová zapisuje 8. výhru v sezóně

Mäkäräinenová nakonec nestačila na Dahlmeierovou ani v běhu. Podlehla jí o tři sekundy, na jiné biatlonistky však nahnala. I díky tomu se se dvěma chybami dostala až na čtvrté místo.

Na suverénní Lauru Dahlmeierovou však ztrácela skoro minutu. Němka zapsala už 8. vítězství v sezóně a rozšířila svůj náskok na dnes až 22. Gabrielu Koukalovou na 86 bodů. Koukalová přišla i o červený trikot, který bude nyní oblékat Mäkäräinenová. Kromě nepovedené střelby trápil českou jedničku i slabší běh. Roli zřejmě sehrála kratší doba na aklimatizaci v porovnání s jinými týmy.

Eckhoffová a pak dlouho nikdo

Po Mistrovství světa se na norské biatlonistky valila lavina kritiky, ale dnes si Tiril Eckhoffová za druhé místo zaslouží jistě nějakou tu pochvalu Vždyť poprvé v sezóně vystoupala na stupně vítězů. Třetí Anaïs Chevalierová střílela stejně jako dvě závodnice před ní čistě, ale ztrácela propastných 41,6 sekundy. Třetí příčku přitom ještě po druhé střelbě držela její krajanka Marie Dorinová Habertová, ale necítila se dobře a po výzvě svého kouče závod vzdala a došla na stadion po svých.

Za čtvrtou Mäkäräinenovou dojela Susan Dunkleeová, která potvrdila formu z Hochfilzenu. Dvě nuly pomohly ke skvělému výsledku 6. Juliji Džimové a hlavně 8. Moně Brorssonové. Švédka brala druhý nejlepší výsledek v kariéře, o který se podělila s Anaïs Bescondovou. Ještě před nimi byla 7. Franziska Hildebrandová.

Při zaváhání Gabriely Koukalové byla nejlepší z našich Eva Puskarčíková. Na střelnici byla bezchybná, jen ji mohl trochu mrzet horší běh. Stačilo jí to na 16. místo. Veronika Vítková bohužel po čisté ležce nesestřelila na stojce dva terče a propadla se na 53. příčku. Pouhých pět desetin sekundy rozhodlo o tom, že se v sobotní stíhačce nepředstaví Jessica Jislová. Se stejnou střeleckou bilancí, jakou měla Vítková, skončila 61. Lucie Charvátové najela pět trestných kol a brala 73. pozici.

Střelecké časy
1. Selina Gasparinová 48,8
2. Lisa Hauserová +2,7
3. Anaïs Chevalierová +2,9
12. Veronika Vítková +6,3
22. Eva Puskarčíková +8,7
26. Lucie Charvátová +9,9
65. Gabriela Koukalová +17,9
66. Jessica Jislová +18,0
Běžecké časy
1. Laura Dahlmeierová 18:39,8
2. Kaisa Mäkäräinenová +3,2
3. Tiril Eckhoffová +9,8
12. Gabriela Koukalová +46,8
31. Lucie Charvátová +1:17,0
42. Eva Puskarčíková +1:27,8
55. Veronika Vítková +1:43,6
56. Jessica Jislová +1:46,5

Foto: Laura Dahlmeierová (Autor: Jiří Zaňát)

2 thoughts on “SP Pchjongčchang: Dahlmeierová slaví 8. výhru v sezóně. Puskarčíková 16.

  1. Dobře že se Puskarčíková vzpamatovala. Ještě víc mě však potěšil Moravec vítězstvím v IBU Cupu a úplně nejvíc výsledkový návrat Zvařičové.

  2. Tak ještě jednou: Páni trenéři, kdy konečně nasadíte všech 6 žen?? Na to má náš tým právo!! Proč ho nevyužíváte?? Vezměte si příklad z Němců; ti stále zkoušejí mladé závodnice.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *