Home > Preview > SP Pokljuka: Do stíhaček vyrazí jako první J. Bø a Mäkäräinenová (startovní listiny)

SP Pokljuka: Do stíhaček vyrazí jako první J. Bø a Mäkäräinenová (startovní listiny)

Johannes Thingnes Bø

Slušný náskok zhruba jedné netrefené rány budou mít pravděpodobně před první položkou stíhacích závodů vítězové sprintů Johannes Thingnes Bø a Kaisa Mäkäräinenová. Účast ve stíhačkách si zajistilo také 8 českých biatlonistů, vystartuje jich ale pouze 7. Posunou se pořadím kupředu?

Vyhraje J. T. Bø také stíhačku, nebo ho porazí lépe střílející soupeři?

Stíhací závod mužů
Neděle 8. 12. | 11:45
cze 10. Krčmář, 20. Moravec, 50. Krupčík
Startovní listina

Johannes Thingnes Bø vyhrál sprint o více než 16 sekund, a to i přes jednu chybu na střelnici. V běhu byl totiž opět jednoznačně nejrychlejší, a jelikož se dá předpokládat, že mu to poběží i dnes, budou muset jeho soupeři doufat v nepovedenou střelbu.

Se ztrátou 16 vteřin vyběhnou na trať druhý a třetí ze sprintu Antonin Guigonnat a Alexander Loginov, kteří neudělali ani jednu chybu a podobný kousek budou chtít zopakovat jistě také dnes. Jako čtvrtý se ztrátou 31 sekund odstartuje Tarjej a ihned za ním celá smečka vynikajících závodníků ve složení Benedikt Doll, Sindre Pettersen, Simon Desthieux, Henrik L’Abée-Lund a Simon Eder. Zejména poslední tři jmenování mohou díky skvělé střelbě atakovat i stupně vítězů.

Na tuto skupinu se bude chtít ihned po startu dotáhnout také první startující český biatlonista Michal Krčmář. Ve sprintu střílel bezchybně a vynikající střelba bude i dnes klíčem k úspěchu a případnému posunu pořadím vzhůru. Až za ním budou z druhé desítky vybíhat výborní závodníci jako Quentin Fillon Maillet (11.), Benjamin Weger (12.), Sebastian Samuelsson (14.) a jako 19. Lukas Hofer.

Michal KrčmářFoto: Michal Krčmář (Autor: Petr Slavík)

Se startovním číslem 20 a ztrátou minuty a šesti vteřin vyběhne na trať Ondřej Moravec, kterému se obvykle ve stíhačkách daří a už je snad zdravotně relativně v pořádku. Až s číslem 24 se do stíhačky vydá loňský suverén a vítěz individuálu Martin Fourcade, který udělal ve sprintu jednu chybu. Jelikož zde nemá ani zdaleka ideální běžeckou formu, bude se muset spoléhat na čistou a rychlou střelbu.

Ondřej MoravecFoto: Ondřej Moravec (Autor. Petr Slavík)

Ze zadních pozic by si mohli polepšit například výborní střelci jako Lars Helge Birkeland, Krasimir Anev, a také Jakov Fak a Simon Schempp, kterým se vůbec nevydařil sprint. S číslem 47 měl odstartovat Michal Šlesingr, ale trenéři ho raději pošetří na závody do Hochfilzenu. S číslem 50 a ztrátou necelé dvě minuty by ale měl na trať vyběhnout Tomáš Krupčík.

Bude Kaisa Mäkäräinenová skvěle střílet i ve stíhačce a posunou se do popředí díky dobré střelbě i Češky?

Stíhací závod žen
Neděle 9. 12. | 14:45
cze 22. Puskarčíková, 31. Jislová, 32. Davidová, 47. Vítková
Startovní listina

Kaisa Mäkäräinenová zajela perfektní sprint, zastřílela čistě a běh měla opět jednoznačně nejrychlejší. Do mezičasu po druhé střelbě držela krok díky přesné a velmi rychlé střelbě Dorothea Wiererová, ale i ona v posledním kole podlehla. V dnešní stíhačce bude Wiererová doufat, že Kaisa na střelnici nějaké chyby udělá a nepojede si svůj sólo závod.

Po startu prvních dvou závodnic bude následovat téměř půlminutová pauza a teprve se ztrátou 42 sekund vyběhne na trať Justine Braisazová. Za ní v rychlém sledu odstartují Julia Simonová, která ve sprintu překvapila skvělým výkonem, a vynikající trojice Lisa Vittozziová, Paulína Fialková a Olena Pidhrušná. Každá z těchto závodnic určitě bude pošilhávat minimálně po bronzové příčce!

Se ztrátou okolo jedné minuty vyběhnou na trať další výborné závodnice, s předpoklady pro stíhací závod, jako Franziska Preußová (9.), Monika Hojniszová (11.) a Irina Starychová (12.). Se ztrátou minuty a třinácti sekund vyběhne Nasťa Kuzminová (18.), která musí vylepšit střelbu, aby se posunula výše. Naději na slušný posun pořadím mají dobře střílející Julija Džimová (20.), Vanessa Hinzová (24.) či Valj Semerenková (25.).

Posune se některá česká biatlonistka pořadím vpřed?

Ve stejné skupině vyběhne do stíhačky s číslem 22 a ztrátou zhruba minuta a čtvrt nejlepší z našich Eva Puskarčíková. Pokud Eva předvede opět kvalitní střelbu, může se posunout hodně vysoko, protože ztráta na nejlepší desítku je minimální.

Eva PuskarčíkováFoto: Eva Puskarčíková (Autor: Petr Slavík)

S číslem 31 odstartuje Jessica Jislová, která ve sprintu zastřílela čistě, ale měla pád, který ji připravil ještě o lepší umístění. Za Jessicou vystartuje s číslem 32 Markéta Davidová, která bude chtít potvrdit skvělou běžeckou formu a lepšící se střelbu. Jako poslední z našich s číslem 47 a ztrátou necelé dvě minuty vyběhne také Veronika Vítková. Veronika v Pokljuce skvěle střílí, ale má velké problémy s rychlostí běhu.

Během sprintu žen nespadla pouze Jessica Jislová, ale také některé další závodnice jako Hildebrandová, Magnussonová i Bendiková. Z televizního přenosu bylo patrné, že trať nebyla v některých místech zrovna ideální, a tak doufejme, že se ji pořadatelům podaří připravit lépe.

Foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *