Home > Závody > SP Pokljuka: Sprint vyhrála bezchybná a rychlá Mäkäräinenová, Puskarčíková 22.

SP Pokljuka: Sprint vyhrála bezchybná a rychlá Mäkäräinenová, Puskarčíková 22.

Pódium sprintu žen

Kaisa Mäkäräinenová si spravila chuť po nepovedeném vytrvalostním závodě vítězstvím ve sprintu. Díky čisté střelbě a suverénně nejrychlejšímu běhu nedala soupeřkám žádnou šanci. Nejblíže se k ní přiblížila Dorothea Wiererová, která naopak kralovala v rychlosti střelby. Na třetím místě nakonec skončila Justine Braisazová.

Mäkäräinenová tentokrát s čistou střelbou

Ve vytrvalostním závodě se Kaise Mäkäräinenové nepovedla první střelba a vyhlídky na dobré umístění byly ty tam. Ve sprintu si však střelbu pohlídala a ve spojení se svým tradičně rychlým během dokončila závod první v čase 20:08,1, necelých 15 vteřin před druhou Dorotheou Wiererovou a 42 vteřin před třetí Justine Braisazovou.

Tento náskok se bude snažit zúročit v zítřejší stíhačce. Do té ve žlutém trikotu nastoupí Wiererová, které k dobrému výsledku pomohla převážně rychlá střelba.

Třetí Braisazová se o své umístění musela i po dojetí několikrát strachovat. Naposledy, když dojížděla její krajanka Julia Simonová, kterou nakonec porazila jen o dvě vteřiny. Na vině bylo hlavně poslední kolo Braisazové, kdy za Kaisou zaostala o 25 vteřin.

Kaisa MäkäräinenováFoto: Kaisa Mäkäräinenová (Autor: Petr Slavík)

Rusky překvapením závodu

Na třetí místo Braisazové kromě Simonové útočily i další závodnice, jako například Paulína Fialková, která bohužel jednou chybovala na druhé střelbě, a tak její celkový čas stačil v uvozovkách jen na šesté místo. Na místě sedmém skončila čistě střílející Olena Pidhrušná.

O překvapení v závěru závodu se postaraly Rusky Jevgenija Pavlovová a Margarita Vasiljevová, které po druhé střelbě odjížděly na 4., respektive 6. místě. Do cíle nakonec dojely Pavlovová na 8. a Vasiljevová na 13. místě. První desítku pak uzavřely Němky Franziska Preußová a Anna Weidelová.

Z Češek nejlepší Puskarčíková, Davidová potvrdila běžeckou formu

Tři z pěti českých závodnic zastřílely čistě, i tak to nejlepší z nich Evě Puskarčíkové stačilo až na 22. místo. Markéta Davidová skvělý výsledek z vytrvalostního závodu nezopakovala, ale opět předvedla velmi dobrý běžecký výkon. Ten ovšem tentokrát nedokázala podpořit čistou střelbou. Se dvěma chybami jí to nakonec stačilo na 32. místo. O místo před Markétou skončila střelecky čistá Jessica Jislová.

Eva PuskarčíkováFoto: Eva Puskarčíková (Autor: Petr Slavík)

Veronika Vítková se v dnešním závodě stejně jako v tom vytrvalostním trápila hlavně na trati. Střelbu zvládla čistě, ale s 68. běžeckým časem nakonec nedosáhla ani na body. Čtyřicáté sedmé místo s čistou střelbou rozhodně není to, na co jsme byli v minulých sezónách od Veroniky zvyklí. Poslední česká závodnice Lucie Charvátová chybovala na každé střelecké položce dvakrát a v součtu se 73. běžeckým časem se nedokázala dostat výš než na 86. místo.

Češky v akci
Střelba Čas střelby Běh
22. Eva Puskarčíková 0+0 1:03,0 60. +1:18,2 49.
31. Jessica Jislová 0+0 1:06,0 75. +1:31,1 55.
32. Markéta Davidová 1+1 1:14,0 96. +35,1 5.
47. Veronika Vítková 0+0 1:00,0 4. +1:50,6 68.
86. Lucie Charvátová 2+2 58,0 31. +1:56,2 73.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Pódium sprintu žen (Autor: Petr Slavík)

2 thoughts on “SP Pokljuka: Sprint vyhrála bezchybná a rychlá Mäkäräinenová, Puskarčíková 22.

  1. Neví někdo, co se stalo Jislové mezi km 6,2 a 6,9? Do té doby jela rovnocenně s Puskarčíkovou a na těch 700 m na ni nabrala ztrátu 15,5 s; na zbývajících 600 m jen 0,9 s. Že by upadla – jako třeba Hildebrand?

  2. Tak ve stíhačce zase stejné výsledky ? Zkusme výsledky ze sprintu smazat a nahradit výsledkam ze stíhačky . . .
    Díky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *