Home > Závody > SP Pokljuka: Fillon Maillet si připsal první sezónní triumf, Krčmář zakončil elitní patnáctku

SP Pokljuka: Fillon Maillet si připsal první sezónní triumf, Krčmář zakončil elitní patnáctku

Hromadný start mužů má do třetice v této sezóně nového vítěze. Tentokrát ve slovinské Pokljuce všem svým soupeřům ukázal záda Francouz Quentin Fillon Maillet, kterému dnešní výhru po včerejší smíšené štafetě předpověděl Tarjei Bø. Michal Krčmář dojel jako jediný český zástupce 15.

Norsko-francouzská bitva pokračuje

Quentin Fillon Maillet se držel v čele po celý závod. Na závěrečnou položku přijížděl společně s Martinem Fourcadem poté, co oba jednou chybovali při první stojce, se ztrátou více než 10 vteřin na norské duo Johannes Thingnes Bø a Vetle Christiansen. Oba Noři se na poslední střelecké zastávce jednou mýlili, zatímco oba Francouzi vybílili všech pět terčů.

Foto: Vetle Christiansen a Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

Fillon Maillet navíc střílel o něco rychleji než jeho krajan a vybudoval si tak náskok do pátého běžeckého kola, který si s přehledem udržel až do konce. Francouz tak stejně jako loni v Antholzi zakončil druhý trimestr vítězstvím v závodě s hromadným startem.

Foto: Quentin Fillon Maillet (Autor: Petr Slavík)

Napínavou bitvu přinesl souboj o druhé až páté místo, do kterého byli zapojeni Martin Fourcade, Benedikt Doll, Johannes Thingnes Bø a Vetle Christiansen. Z této čtveřice nakonec vyšel jako stříbrný Němec Doll, třetí místo vybojoval Johannes Thingnes Bø, který jako jediný z elitní pětky musel kroužit dvě trestná kola.

Foto: Pódium hromadného startu mužů (Autor: Petr Slavík)

Těsně za bednou dojel Christiansen a na Martina Fourcada zbyla pátá příčka, který si udržel celkové vedení v této disciplíně. Od druhého do pátého místa to bylo v cíli velmi nabité, pátého Fourcada dělilo od stříbra pouhých osm desetin.

Foto: Martin Fourcade (Autor: Petr Slavík)

Chyby na střelnici se neodpouštěly

Při dnešních podmínkách museli být závodníci téměř neomylní, aby mohli pomýšlet vysoko. Do elitní desítky se nedostal nikdo s více než dvěma nepřesnostmi. V dnešním závodě najdeme dva čisté střelce. První z nich, Simon Eder, si dnešním osmým místem vyrovnal sezónní maximum, další čistý střelec Matvej Jelisejev dokončil závod na 11. pozici.

Nejlepším národem dnes byli opět Norové. Do závodu jich startovalo pět a všichni z této pětice se vešli do první desítky, přičemž hned tři z nich se podívali na závěrečný květinový ceremoniál.

Z první desítky Světového poháru dnes zaostali Simon Desthieux, kterému se stala osudnou druhá střelba vleže, kde třikrát chyboval. Závod se příliš nevydařil ani v cíli dvacátému Alexandru Loginovovi. Nejhůře na tom byl Émilien Jacquelin, kterého pět chyb na střelnici nepustilo výše než na 25. pozici.

Krčmář se vrátil do první patnáctky

Po dvou týdnech opět vybojoval umístění mezi nejlepšími patnácti Michal Krčmář. Český reprezentant dnes chyboval pouze při první položce, na dalších třech zastávkách už další omyl nedopustil, to mu přineslo konečné 15. místo, když ho ve finiši zdolal Erik Lesser.

Foto: Finiš Rastorgujevse, Lessera a Krčmáře (Autor: Petr Slavík)

Krčmář dnes za svými soupeři zaostával především na trati, kde mu dnes celkově patřila až 26. příčka. Naopak na střelnici měl 9. nejrychlejší čas.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Quentin Fillon Maillet (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *