Home > Závody > SP Pokljuka: Öbergová slaví první výhru v sezóně, Davidová v Top 10

SP Pokljuka: Öbergová slaví první výhru v sezóně, Davidová v Top 10

Hanna Öbergová udělala vítěznou tečku za Světovým pohárem ve slovinské Pokljuce. Hromadný start se povedl i Markétě Davidové, která skončila desátá.

Sezónní maximum Öbergové a Vittozziové

Královnou Pokljuky je Hanna Öbergová. Švédská biatlonistka tu byla druhá ve vytrvalostním závodě, smíšenou štafetu se rozhodla vynechat. Dnes tak byla čerstvá pro 12,5 kilometru dlouhý hromadný start, který zvládla ze všech nejlépe.

Öbergová minula jediný terč a v posledním kole unikla bezchybné Lise Vittozziové. Švédka poprvé v sezóně zvítězila, Italka zase poprvé vystoupala na pódium.

Spokojená byla i druhá bezchybná střelkyně závodu Anaïs Bescondová. Francouzka odjíždí z Pokljuky se dvěma třetími místy a s triumfem ve smíšených dvojicích.

Foto: Pódium hromadného startu žen (Autor: Petr Slavík)

Eckhoffová stále ve žlutém

Kvůli nemoci do dnešního závodu nemohla zasáhnout Tiril Eckhoffová, ale i tak udržela žlutý trikot. Její hlavní rivalka Dorothea Wiererová totiž udělala tři chyby a skončila devátá. Eckhoffové zůstal náskok 15 bodů, na 68 bodů se přiblížila Öbergová.

Třetí nejlepší výsledek v kariéře si čtvrtým místem vyrovnala Polka Monika Hojniszová-Staręgová, která chybovala pouze jednou. Za ní dojelo rychlé duo Justine Braisazová a Marte Olsbuová Røiselandová. Obě absolvovaly tři trestná kola.

Stejně jako ve vytrvalostním závodě skončila sedmá Lisa Hauserová. Ingrid Tandrevoldová byla osmá před zmíněnou Wiererovou a Markétou Davidovou.

Davidová v desítce, Mäkäräinenová v červeném

Davidové se dnes nepovedla jedna položka, na druhé ležce minula dva terče. Jinak byla stroprocentní a poprvé v kalendářním roce 2020 skončila v elitní desítce, přesněji řečeno na jejím konci.

Foto: Markéta Davidová (Autor: Petr Slavík)

O pár sekund za Davidovou dojela dvanáctá Kaisa Mäkäräinenová. I tato pozice jí zaručila vedení v disciplíně. Na druhou Wiererovou má k dobru 3 body.

Nečekaně se do hromadného startu dostala Eva Kristejn Puskarčíková, která obsadila s ranním tréninkem v nohách 27. příčku. Na střelnici byla pětkrát nepřesná, stejně jako 28. Lucie Charvátová.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Hanna Öbergová (Autor: Petr Slavík)

One thought on “SP Pokljuka: Öbergová slaví první výhru v sezóně, Davidová v Top 10

  1. Hodně ROZUMNÝCH závodnic se odhlásilo, jen náš skvělý realizační tým nasadí po nemoci oslabenou a po dopoledním tréninku Puskarčíkovou! To už je fakt stěží pochopitelné!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *