Home > Závody > SP Pokljuka: Fourcade na úvod potvrdil svou dominanci. Krčmář v Top 15

SP Pokljuka: Fourcade na úvod potvrdil svou dominanci. Krčmář v Top 15

Muži již mají své první individuální závody za sebou. Nejlépe start do sezóny zvládl král posledních ročníků Martin Fourcade. Na stupních vítězů ho doplnili Johannes Kühn a Simon Eder. Nejlepší z Čechů byl patnáctý Krčmář.

Na stupně vítězů se muselo střílet čistě

Martin Fourcade ukázal soupeřům, že sedm velkých křišťálových glóbů mu nestačí a chce zaútočit na svůj osmý. Na střelnici rozhodně nikam nepospíchal a pečlivě si hlídal každou ránu. I díky tomu se tak dnes ani jednou nemýlil. Na trati dnes nepůsobil tak svižným dojmem, v jakém ho známe, ale i tak z toho byl slušný 13. běžecký čas. To mu stačilo na těsné vítězství.

Překvapením závodu je určitě druhé místo Němce Johannese Kühna, který se poprvé v kariéře dostal na stupně vítězů. Kühn je známý svým rychlým během, slabší je to na střelnici, kde měl v loňské sezóně pouze 71% úspěšnost. Dnešní závod mu ovšem náramně sedl, na střelnici se ani jednou nemýlil a nakonec o pouhé čtyři vteřiny prohrál souboj s Fourcadem.

Třetí místo rovněž čistou střelbou vybojoval zkušený Rakušan Simon Eder, který je pověstný svou rychlou a přesnou střelbou. Svou dobrou formu ukázal už v nedělním závodě smíšených dvojic. Navíc vytrvalostní závody mu vyhovují. V roce 2016 v Ruhpoldingu v tomto závodě triumfoval, ve stejném roce bral také bronz z Mistrovství světa.

Pódium těsně uniklo domácímu Jakovu Fakovi, který s jedním omylem skončil čtvrtý. Start do sezóny se podařil i pátému Simonu Schemppovi, i když chyba při poslední ráně, která jej připravila o vítězství, ho určitě bude mrzet. Výborný závod prožil také šestý Sergej Semenov, který si tak bezchybnou střelbou po nepovedené loňské sezóně určitě spravil chuť.

Největší Fourcadův rival z minulého ročníku Johannes Thingnes Bø na úvod dojel na sedmé pozici. Na střelnici se sice třikrát mýlil, ale na trati byl suverénně nejrychlejší, díky tomu se tak dostal do první desítky.

Simon Eder

Foto: Simon Eder (Autor: Petr Slavík)

Krčmář a Moravec na bodech

Z českých závodníků se nejlépe předvedl Michal Krčmář, který dojel na 15. místě. První tři položky zvládl čistě. Při poslední stojce si už jeden omyl neodpustil, navíc měl problém s nábojem, který ho také o pár vteřin zdržel.  Po vynechané smíšené štafetě už dnes na startu nechyběl Ondřej Moravec, který při prvních dvou střelbách vždy minul jeden terč. Se 46. běžeckým časem mu to v cíli stačilo na 30. místo.

Těsně pod body skončil Michal Šlesingr, který si na střelnici připsal stejný výsledek jako Ondřej Moravec. Dobře rozjetý závod měl Tomáš Krupčík, když první tři položky zvládl čistě. Závěrečná stojka se mu však nepovedla, tříkrát minul terč a sám si pořádně zanadával. Nakonec se tak musel spokojit s 57. místem. Poslední z Čechů, Adam Václavík skončil s pěti trestnými minutami na 85. místě.

Michal Krčmář

Foto: Michal Krčmář (Autor: Petr Slavík)

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
15. Michal Krčmář 0+0+0+1 2:42,0 108. +1:53,6 21.
30. Ondřej Moravec 1+1+0+0 1:55,x 33. +2:39,3 46.
41. Michal Šlesingr 1+1+0+0 2:11,0 85. +2:54,0 57.
57. Tomáš Krupčík 0+0+0+3 2:14,0 90. +2:44,9 49.
85. Adam Václavík 2+1+1+1 2:17,0 94. +2:57,6 61.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Pódium vytrvalostního závodu mužů (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *