Home > Preview > SP Pokljuka: Která biatlonistka půjde do žlutého? (startovní listina)

SP Pokljuka: Která biatlonistka půjde do žlutého? (startovní listina)

Veronika Vítková

V sezóně 2017/2018 vyhrála malý křišťálový glóbus za vytrvalostní závod Naděžda Skardinová, která však letos ukončila kariéru. Kdo zasáhne do bojů o medaile v této disciplíně nyní? A patří mezi favoritky i české závodnice?

Vytrvalostní závod žen
Čtvrtek 6. 12. | 14:15
cze 4. Vítková, 13. Puskarčíková, 28. Jislová, 72. Davidová, 102. Charvátová
Startovní listina

Do závodu nastoupí hned na začátku několik závodnic, které by mohly aspirovat na velmi dobrá umístění. Se čtyřkou uvidíme Veroniku Vítkovou, které se v loňské sezóně v této disciplíně poměrně dařilo. V Östersundu skončila na 12. místě, a to se dvěma chybami na střelnici. Stejného umístění i počtu střeleckých chyb dosáhla také v Rupholdingu. V celkovém hodnocení této disciplíny dosáhla na 7. místo, a tak ji bez problémů můžeme zařadit k favoritkám.

Hned za Vítkovou do závodu odstartuje další favoritka, a to Dorothea Wiererová, která v minulé sezóně v této disciplíně skončila celkově šestá a jeden vytrvalostní závod se jí podařilo vyhrát. Letos by se mohla snažit navázat na sezónu 2015/2016, kdy této disciplíně kralovala. Další českou závodnicí a zároveň favoritkou bude s číslem 13 Eva Puskarčíková, které se loni vydařil hlavně první vytrvalostní závod, kdy skončila 7. s bezchybnou střelbou. Věřme, že se jí na tento úspěch podaří navázat.

Za Puskarčíkovou vyjede s číslem 14 Anastasia Kuzminová, které se sice v loňském hodnocení této disciplíny tolik nedařilo (skončila na 22. místě), ale podařilo se jí v ní získat stříbrnou medaili na olympijských hrách, a to i se dvěma střeleckými chybami. I proto ji dnes musíme bezesporu zařadit mezi aspirantky na dobré umístění.

Mezi další favoritky tohoto závodu patří s číslem 20 Franziska Hildebrandová, která v minulé sezóně byla v celkovém hodnocení vytrvalostního závodu 10., s číslem 27 Synnøve Solemdalová, která byla osmá, s číslem 30 Hanna Öbergová, olympijská vítězka z této disciplíny, a také s číslem 35 Kaisa Mäkäräinenová, která brala v celkovém umístění této disciplíny v minulé sezóně třetí místo.

Překvapit by rozhodně mohly například Paulína Fialková, která loni v Östersundu skončila s jednou chybou pátá, nebo Thekla Brunová-Lieová, která překvapila v nedělním závodě smíšených dvojic. Dále by na nejlepší umístění rozhodně mohly pomýšlet Němky, kromě výše zmíněné Hildebrandové například Franziska Preußová, Vanessa Hinzová nebo i Denise Herrmannová. Obdobně jsou na tom francouzsky, jmenovitě Célia Aymonierová, Anaïs Chavalierová, Anaïs Bescondová a Justine Braisazová, která do závodu vystartuje předposlední.

Foto: Veronika Vítková (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *