Home > Závody > SP Pokljuka: Johannes Thingnes Bø ukončil Fourcadovu nadvládu, Moravec 25.

SP Pokljuka: Johannes Thingnes Bø ukončil Fourcadovu nadvládu, Moravec 25.

Očekávaná bitva stála za to. Johannes Thingnes Bø oslavil návrat do Světového poháru vítězstvím, když ve vytrvalostním závodě v Pokljuce zdolal Martina Fourcada. Českým biatlonistům se nedařilo, bodoval jen 25. Ondřej Moravec.

Souboj titánů pro Nora

Celý biatlonový svět čekal na první bitvu Martina Fourcada a Johannese Thingnese Bøho v tomto kalendářním roce. Francouz využil Norovi absence ke čtyřem výhrám v řadě, té páté se ale i přes výborný výkon nedočkal.

Johannes Bø nastavil laťku velmi vysoko, zastřílel čtyřikrát za nula. Martin Fourcade kontroloval stejnou střelbou a dokonce byl na trati o půl sekundy rychlejší. Prostál však víc času na střelnici, pár sekund navíc ztratil kvůli pádu při odjezdu ze druhé střelby.

Novopečený otec syna Gustava nakonec zvítězil s náskokem 11,4 sekundy. Po šesté výhře v sezóně se posunul v celkovém hodnocení na čtvrté místo, vedoucí Fourcade je vzdálený o 127 bodů.

Foto: Martin Fourcade a Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

Claude poprvé na pódiu

Francouzští biatlonisté v této sezóně excelují, což se potvrdilo i dnes. Tentokrát čtyři nuly poslaly poprvé v kariéře na stupně vítězů pětadvacetiletého Fabiena Clauda.

Foto: Medailisté vytrvalostního závodu mužů v Pokljuce (Autor: Petr Slavík)

Závod mohl být pro Francii ještě veselejší, kdyby nejrychlejší Quentin Fillon Maillet neudělal dvě chyby. I tak bral solidní sedmé místo a upevnil si celkovou druhou příčku.

Foto: Francouzská radost v cíli (Autor: Petr Slavík)

Bezchybná střelba dovedla k životnímu výsledku i čtvrtého Němce Philippa Nawratha. Pátým čistým střelcem dnešního závodu je ruský debutant Kirill Strelcov, který tak vstoupil mezi elitu velmi dobrým 17. místem.

V norském souboji jednou chybujících porazil pátý Johannes Dale šestého Tarjeiho Bøho a devátého Vetleho Christiansena. Mezi ně se dostali ještě dva Němci, osmý Johannes Kühn a desátý Benedikt Doll.

Výborně měl závod rozjetý domácí Jakov Fak, ale po 19 úspěšných ránách tu 20. dlouho odkládal a nakonec minul terče. Bere 12. místo.

Body jen pro Moravce

Čeští biatlonisté prožili neúspěšný závod, a to především na střelnici. K bodům se dostal pouze Ondřej Moravec, který skončil po dvou chybách 25.

Tomáš Krupčík chyboval třikrát a bral 53. příčku. Zbylí Češi přičítali pět trestných minut. Michal Krčmář proto obsadil až 61. místo, Michal Šlesingr 72. a Adam Václavík 77.

Krčmář se i přes bodový výpadek udržel na 22. pozici v hodnocení Světového poháru, což mu zaručuje účast v nedělním hromadném startu. Moravec bude prvním náhradníkem.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Medailisté vytrvalostního závodu mužů v Pokljuce (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *