Home > Závody > SP Pokljuka: Smíšené dvojice vyhrála Francie, stříbro slaví Estonsko

SP Pokljuka: Smíšené dvojice vyhrála Francie, stříbro slaví Estonsko

Druhý závod smíšených dvojic v této sezóně Světového poháru měl kompletně jinak obsazené pódium než ten první. Vítězství v Pokljuce slaví Francie, druhým místem překvapilo Estonsko a třetí dojelo Rakousko. Český pár bral až 17. příčku.

Slaví Francie i Estonsko

Anaïs Bescondové se v Pokljuce daří. Včera sestřelila ve vytrvalostním závodě všech 20 terčů a skončila třetí. V dnešním závodě smíšených dvojic zase jen dvakrát dobíjela, její kolega Émilien Jacquelin třikrát. To Francii stačilo na vítězství, už čtvrté v této disciplíně. Žádná jiná země jich nemá víc.

Od počátku závodu se na čelních příčkách pohybovala estonská dvojice Rena Zahkna a Regina Ojaová. Estonci jen třikrát dobíjeli a díky famóznímu finiši Ojaové (vyhrála poslední úsek) slavili stříbro. Jde o první estonskou medaili od sezóny 2009/10, kdy uspěl Roland Lessing. Zároveň jde o premiérový kov v této disciplíně.

Foto: Regina Ojaová a Rene Zahkna (Autor: Petr Slavík)

Na Ojaovou v závěru nestačila Lisa Hauserová. Spolu se Simonem Ederem ale oslavila už sedmou medaili v této disciplíně. Rakušané dobíjeli šestkrát, stejně jako Kanaďané. Christian Gow a Emma Lunderová sahali až do poslední chvíle po medaili, nakonec druhá jmenovaná podlehla Hauserové o čtyři sekundy.

Foto: Pódium smíšených dvojic v Pokljuce (Autor: Petr Slavík)

Češi mezi poraženými

Po prvním úseku vedla díky Dmytru Pidručnému Ukrajina, ale po trestném kole Anastasiji Merkušynové z toho bylo páté místo. Pouze s dobíjením si vystačili šestí Švýcaři a sedmí Lotyši. Osmí skončili ruští biatlonisté v korejských službách a devátí Bělorusové. Sourozenci Kryvkovi dobíjeli stejně jako Estonci pouze třikrát.

Nespokojenost zavládla u desátého Norska a jedenáctého Německa, stejně jako u sedmnáctého Česka. Michal Šlesingr musel pětkrát dobíjet, Jessica Jislová čtyřikrát.

Výsledkový servis

Foto: Francouzská radost po smíšených dvojicích (Autor: Petr Slavík)

One thought on “SP Pokljuka: Smíšené dvojice vyhrála Francie, stříbro slaví Estonsko

  1. Veliký kompliment Regině O´Ja (někdy se uvádí i O´Ya) za vynikající výkon na obou úsecích jak v běhu, tak zejména ve střelbě.
    A navíc je to 2. nejhezčí biatlonistka (po Evě Puskarčíkové) 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *