Home > Závody > SP Pokljuka: Smíšenou štafetu jasně ovládla Francie. Nepřesní Češi dojeli 14.

SP Pokljuka: Smíšenou štafetu jasně ovládla Francie. Nepřesní Češi dojeli 14.

Martin Fourcade

Olympijští vítězové z Francie kralovali i na úvod Světového poháru v Pokljuce. Ve smíšené štafetě za sebou Martin Fourcade a spol. nechali druhé Švýcarsko a třetí Itálii. Na střelnici nepřesní a pomalí Češi skončili až 14.

Francie díky Fourcadovi suverénní

Na olympiádě v Pchjongčchangu ovládli Francouzi smíšenou štafetu ve složení Marie Dorinová Habertová, Anaïs Bescondová, Simon Desthieux a Martin Fourcade. Prvně jmenovaná už ukončila kariéru, ale minimálně v úvodu sezónu ji skvěle nahradila Justine Braisazová.

Ta společně s Bescondovou zařídila pro Francii v polovině závodu třetí místo. Na třetím úseku však Martin Fourcade exceloval, neminul ani jeden terč a zajistil Simonu Desthieuxovi vedoucí pozici s náskokem 15 sekund na Švýcarsko.

Desthieux i přes dvě chyby vestoje vedení v pohodě udržel a ještě navýšil. Druhé Švýcarsko nakonec ztratilo 38,7 sekundy. Elisa Gasparinová, Lena Häckiová, Benjamin Weger a Jeremy Finello se postarali o vůbec první pódium pro svou zemi ve smíšené štafetě.

Na podobný úspěch útočilo i Finsko, které v půlce štafety díky Mari Ederové a Kaise Mäkäräinenové vedlo. Jenže mladík Tero Seppälä neustál druhou střelbu a propadl se na třetí místo. Ještě o dvě příčky níže klesl Olli Hiidensalo. I tak jde o finské maximum v této disciplíně.

Kaisa MäkäräinenováFoto: Kaisa Mäkäräinenová (Autor: Petr Slavík)

Třetí příčka nakonec i přes trestné kolo Dominika Windische připadla Itálii, která ve smíšené štafetě nechyběla mezi třemi nejlepšími už počtvrté v řadě, jestliže počítáme i úspěch z Pchjongčchangu.

Dominik Windisch a Dorothea WiererováFoto: Dominik Windisch a Dorothea Wiererová (Autor: Petr Slavík)

Čtvrté skončilo hlavně zásluhou Dmitrije Malyška Rusko. Zklamáním bylo až šesté, resp. sedmé místo Norska a Německa.

Začátek závodu poznamenaly pády  Emmy Nilssonové a Susan Dunkleeové. Švédové se přes velkou časovou ztrátu dokázali propracovat na osmé místo, Američané skončili patnáctí.

Susan DunkleeováFoto: Susan Dunkleeová (Autor: Petr Slavík)

České střelecké trápení

Českou smíšenou štafetu poměrně dobře rozjela Veronika Vítková. Střílela rychle a poměrně přesně a nebýt běžecké krize v posledním kole, tak z toho bylo ještě lepší než deváté místo.

Markéta Davidová zvládla druhý úsek skvěle běžecky, ale velmi špatně střelecky. Po obou střelbách musela navštívit trestné kolo a český tým se tak poroučel na 13. místo s hrozivou ztrátou skoro tří minut.

Markéta Davidová Foto: Markéta Davidová (Autor: Petr Slavík)

Tomáš Krupčík ani Michal Krčmář už s tím příliš nezmohli. S průměrným během i střelbou sváděli souboje s týmy ve druhé desítce a nakonec z toho bylo 14. místo. Stejná pozice patřila české reprezentaci i při poslední smíšené štafetě v Kontiolahti.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
9. Veronika Vítková 0+1 1:04,0 5. +29,7 9.
19. Markéta Davidová 2+6 2:07,0 23. +42,3 7.
10. Tomáš Krupčík 0+3 1:19,0 13. +37,2 9.
12. Michal Krčmář 0+3 1:22,0 14. +50,2 9.

Výsledkový servis

Program Světového poháru v Pokljuce bude pokračovat ve středu vytrvalostním závodem mužů. O den později se na nejdelší distanci představí ženy.

Hlavní foto: Martin Fourcade (Autor: Petr Slavík)

One thought on “SP Pokljuka: Smíšenou štafetu jasně ovládla Francie. Nepřesní Češi dojeli 14.

  1. Zodpovědnost svazuje… Davidová si musí dát pozor, aby se jí nestalo to, co Charvátové. To by byla obrovská škoda. Je to všechno v hlavě…!! A tak doufejme, že si to Davidová nepřipustí a že se s tím Charvátová ještě vypořádá. Velkým přínosem by mohla být Horká; ta dovede na lyžích úžasné věci (nejen hladký běh), ale ta střelba vstoje… Opakuji: Je to všechno v hlavě!! Stálo by za to angažovat na čas psychologa, aby děvčatům pomohl.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *