Home > Závody > IC Idre: Stíhací závod žen vyhrává Mironovová, bod získává i Tkadlecová

IC Idre: Stíhací závod žen vyhrává Mironovová, bod získává i Tkadlecová

Světlana Mironovová

Také třetí závod IBU Cupu žen má třetí vítězku a tentokrát to není Švédka, ale Světlana Mironovová z Ruska, která se probojovala k výhře ze sedmého místa po sprintu. Z 53. místa po sprintu se na bodované 40. místo posunula Anna Tkadlecová.

Světlana Mironovová využila střeleckého zaváhání Högbergové

Po většinu stíhacího závodu žen relativně bezpečně vedla Elisabeth Högbergová (1+1+2+4) ze Švédska, která měla výrazný náskok již po sobotním sprintu, ale náskok se postupně tenčil a po třetí střelbě, na které udělala 2 chyby, se téměř rozplynul. To největší zaváhání ovšem přišlo na poslední stojce, kde švédka vyrobila hned 4 nepřesnosti a tohoto kolapsu využily ostatní závodnice.

Nejvíce Světlana Mironovová (0+0+2+1), která startovala až ze sedmého místa, ale před poslední střelbou byla již třetí. A jelikož poslední střelbu zvládla ze závodnic, které bojovaly o výhru, nejlépe, tak si pak už dojela pro poklidné vítězství a poslední kolečko závodu si mohla patřičně vychutnat.

Na druhé místo se probojovala až ze 13. startovní pozice vítězka prvního sprintu v Idre, domácí Ingela Anderssonová (1+1+0+1), která udělala také pouze 3 chyby na střelnici a v závěrečném okruhu odolala tlaku další Rusky Anastasie Morozovové (1+0+0+3), která si tak po včerejším smolném čtvrtém místě připsala další letošní bronzovou medaili.

Švédka Anderssonová se tak opět posunula do čela celkové klasifikace IBU Cupu po třech závodech. Na druhém a třetím místě celkově mají jak Mironovová, tak Morozovová pouze o tři body méně.

Na konečné čtvrté místo se dnes propadla Högbergová ze Švédska, která celkově nasbírala 8 střeleckých chyb a do cíle dorazila těsně před pátou Johannou Skottheimovou (1+1+1+0) také ze Švédska. Ta zaznamenala posun ze 14. místa a na šestém místě doběhla do cíle Lou Laurentová Jeanmonnotová (0+0+0+1) z Francie, která udělala pouze jednu chybu na střelnici a ve stíhačce se zlepšila o deset pozic.

První desítku ještě doplnily Nadija Bjelkinová z Ukrajina, která se na sedmé místo propadla ze třetí pozice po sprintu, Sarah Beaudryová z Kanady, která si polepšila o sedm míst, Jekatěrina Moškovová z Ruska a Luise Kummerová z Německa.

Z českých reprezentantek bodovala Anna Tkadlecová

Solidní výkon předvedla Anna Tkadlecová (0+0+1+3), která si po sprintu polepšila o 13 míst a bodů mohlo být ještě více, kdyby po třech povedených položkách na poslední střelbě neudělala hned tři chyby a nepropadla se z míst na začátku čtvrté desítky.

Anna Tkadlecová

Foto: Anna Tkadlecová (Autor: Jiří Zaňát)

Opět vynikájící běžecký výkon dnes předvedla Ludmila Horká (0+1+3+5), která zaznamenala dokonce třetí nejlepší čas, ale pokažené stojky její usilí zmařily. Přitom po ležkách si výrazně polepšila a posunula se na závěr třetí desítky. Po dohromady 8 chybách při stojce ale do cíle dorazila nedaleko za poslední bodovanou pozicí na 43. místě.

Ludmila HorkáFoto: Ludmila Horká (Autor. Jiří Zaňát)

Třetí z našich reprezentantek Tereza Vinklárková (1+2+4+…) závod nakonec nedokončila, protože byla dostihnuta o jedno kolo.

Výsledový servis

Další závody IBU Cupu se budou konat od 13. prosince v italském Ridnaun.

Hlavní foto: Světlana Mironovová (Autor: Marcus Cyron, pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *