Home > Závody > SP Presque Isle: Poslední střelba rozhodla o výhře M. Fourcada. Šlesingr na 6. příčce

SP Presque Isle: Poslední střelba rozhodla o výhře M. Fourcada. Šlesingr na 6. příčce

Martin Fourcade

Martin Fourcade

Většinu stíhacího závodu vedl Johannes Bø, nakonec zvítězil Martin Fourcade. Michal Šlesingr si z Presque Isle odveze druhý nejlepší výsledek sezóny – 6. místo.

Velký náskok

Trať dlouhá 12,5 kilometru a 4 střelecké položky dnes nebyly pro biatlonisty jedinou překážkou. Museli se vypořádat s 15stupňovými mrazy. Johannes Bø, jež startoval se zhruba půl minutovým náskokem, protřepal před první položkou ruce a uspěl. V měnícím se větru chyboval jen jednou. Stejně si vedli i Martin Fourcade a Anton Šipulin, takže vše zůstávalo stejné. Jednu chybu udělal rovněž Michal Šlesingr.

Na druhé položce se náskok Bøho mírně zvýšil. Nor neminul, Šipulin přitom musel na trestné kolo a Fourcade dokonce na dvě. Blízko k TOP10 se posunul čistý Šlesingr.

Zvrat

I na třetí střelbě se  prezentoval bezchybně. Fourcade ho sice tentokrát napodobil, ale ztrácel 44 vteřin. K jedné minutě už se šplhala ztráta Šipulina. Šlesingr jednou minul a šel se svým deficitem přes dvě minuty, ale stále zůstával v kontaktu s elitní desítkou.

Johannes Bø měl všechno ve svých rukou, ale jako by mu na závěrečné položce trochu zmrzly. Zamířil hned dvakrát mimo a na trestném kole mohl podle reakcí nepříliš početného publika poslouchat, jak si vede jeho soupeř. A vedl si výborně. Martin Fourcada vytáhl z rukávu druhou nulu v řadě a dostal se o 8 sekund do čela. Svou pozici v posledním okruhu bezpečně kontroloval a připsal si 44. výhru své kariéry, čímž vyrovnal v historických tabulkách druhého krajana Raphaëla Poiréeho.

Za druhým Johannesem Bøm dojel s velkou ztrátou a zároveň velkým náskokem na dalšího borce třetí Anton Šipulin. Osamoceni přijeli do cíle rovněž čtvrtý Simon Eder a pátý Erlend Bjøntegaard. Pro Nora je pátá příčka životním počinem.

Výbornou 6. příčku obsadil Michal Šlesingr. Jedná se o jeho druhý nejlepší výsledek v sezóně. Šlesingr se zároveň posunul v hodnocení SP na 26. pozici před 27. Michala Krčmáře. Ten si dnes vyjel 28. místo.

Velmi spokojení museli po dojezdu být 10. Rus Alexander Povarnicyn a 11. Estonec Kalev Ermits. Oba si totiž stanovili nová životní maxima. Na druhém pólu pocitů bude 19. Tarjei Bø.

Zítra ve 20:30 uzavře zámořské turné z pohledu mužů štafeta.

Statistiky

Běžecké časy: 1. Eberhard (26:07,9), 2. M. Fourcade (+4,6), 3. Iliev (+9,7) – 10. Šlesingr (+27,5), 33. Krčmář (+1:10,7)

Střelecké časy: 1. Eder (1:44,0), 2. Doherty (+9,0), 3. M. Fourcade (+10,0) – 29. Šlesingr (+24,0), 38. Krčmář (+38,0)

Výsledkový servis

Výsledky stíhacího závodu

Analýza závodu

Pořadí Světového poháru

Pořadí disciplíny

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *