Home > Preview > SP Ruhpolding 2017: Startovní listina štafety mužů

SP Ruhpolding 2017: Startovní listina štafety mužů

Erik Lesser

Světový pohár v Ruhpoldingu otevře závod mužských štafet. Domácí biatlonisté se v něm budou snažit ukončit 11leté čekání na vítězství. Mezi favority bude patřit i Francie, Norsko, Rusko či Česká republika.

Štafeta mužů
11. 1. | 14:30
cze Moravec, Soukup, Šlesingr, Krčmář
Startovní listina

Martin Fourcade měl původně v plánu odpočívat, ale kvůli nemoci Simona Desthieuxe nakonec nastoupí na své tradiční pozici finišmana. Pojede i jeho bratr Simon, Quentin Fillon Maillet a Jean-Guillaume Béatrix. Francie tak klidně může navázat na výhru z Pokljuky.

Role největších favoritů ale připadá spíše domácímu Německu. Celé kvarteto je ve výborné formě, zvlášť Erik Lesser a Simon Schempp. Němci byli v Pokljuce třetí, krom Francie je porazilo Rusko. V jeho barvách dochází k zajímavé rošádě. Finišmana bude dělat Anton Babikov, Anton Šipulin pojede na druhém úseku.

V sestavě Norska schází bratři Bøovi. Johannes chtěl jet, ale trenéři ho po nemoci raději ještě šetří. Vedle Bjørndalena se tak ukážou Henrik L’Abée-Lund a Vetle Christiansen, kteří mají slušnou formu.

Velká očekávání má i český tým. Finišmanem bude stejně jako v Pokljuce Michal Krčmář. Štafetu rozjede neobvykle Ondřej Moravec, následují Jaroslav Soukup a Michal Šlesingr. Vzhledem k výkonnosti z posledních závodů mají Češi minimálně na to, aby zopakovali páté místo.

Foto: Erik Lesser (Autor: Martin Kaděrka)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *