Home > Preview > SP Ruhpolding: Čeští muži patří ve štafetě k favoritům (startovní listina)

SP Ruhpolding: Čeští muži patří ve štafetě k favoritům (startovní listina)

Ondřej Moravec

Podle bodů do poháru národů byli čeští muži ve středečním vytrvalostním závodě nejlepší. Potvrdí to i ve štafetě? V generálce na olympiádu je čeká velmi těžké konkurence.

Štafeta mužů
Pátek 12. 1. | 14:30
cze 16. Hošek, Krčmář, Šlesingr, Moravec
Startovní listina

V této sezóně jsme zatím byli zvyklí na to, že ti nejlepší štafety často vypouštěli.  Teď ovšem jednotlivé země vyrukují s tím nejlepším.

Norsko vyhrálo v Ruhpoldingu poslední tři štafety a nejlepší karty má díky bratrům Bøům a Emilu Heglemu Svendsenovi i teď. Norové v aktuálním ročníku jednou vyhráli a jednou byli třetí.

Osvědčenou čtveřici může konečně využít Německo. Finišman Simon Schempp si bude chtít vylepšit reputaci po nepřesvědčivých výkonech v individuálních závodech na domácí půdě. Zajímavou kombinaci zvolila Francie, kdy Martin Fourcade přechází na třetí úsek a ten poslední bude mít na starosti Antonin Guigonnat.

Tradičně silná by měla být ruská štafeta, byť její lídr Anton Šipulin nezažívá nejlepší období. Výbornou formu ukázali ve vytrvalostním závodě Dominik Landertinger a Simon Eder, což je dobrá zpráva pro Rakousko. V této sezóně se zatím daří i Švédům a Italům.

Napravit 18. a 14. místo z předešlých dvou štafet budou chtít Češi. Těžká zkouška čeká na prvním úseku Ondřeje Hoška, ale už v Oberhofu ukázal, že se toho nebojí. Pokud dobře odstřílí, tak by měl udržet hratelný odstup pro Michala Krčmáře, Michala Šlesingra a Ondřeje Moravce. Ti ve vytrvalostním závodě excelovali především střelecky, ale krok drželi i na trati. Pokud podobné výkony zopakují i dnes, tak můžou myslet minimálně na obhajobu pátého místa.

Foto: Ondřej Moravec (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *