Home > Závody > SP Ruhpolding: Norové podruhé v sezóně vítězí. Češi vyšplhali na 8. místo

SP Ruhpolding: Norové podruhé v sezóně vítězí. Češi vyšplhali na 8. místo

Johannes Thingnes Bø

Norští biatlonisté vládnou v olympijské sezóny štafetám. I v té třetí v Ruhpoldingu vystoupali na pódium, podruhé navíc na ten nejvyšší stupínek. Čeští biatlonisté se díky dobrým výkonům Michala Šlesingra a Ondřeje Moravce posunuli z konce druhé desítky na osmé místo.

Norové vládnou Ruhpoldingu

Norskou cestu za vítězstvím odstartoval Lars Birkeland, který předával souběžně s vedoucím Erikem Lesserem. Nejtěsnější kontakt s čelem udržel i Tarjei Bø, když dýchal na záda Lukase Hofera. Emil Hegle Svendsen zase dojel na předávku spolu s Dominikem Windischem a Martinem Fourcadem, který na třetím úseku podle očekávání jasně dominoval.

Johannes Thingnes Bø už neměl na závěrečném úseku tak těžký úkol, Antonin Guigonnat a Thierry Chenal mu od začátku nestačili. Bø nedopustil výraznější komplikace ani na střelnici, a tak dojel do cíle jako první s náskokem 24,9 sekundy na Guigonnata.

Norové vyhráli podruhé v sezóně a počtvrté v řadě v Ruhpoldingu. O favoritovech olympijských her je tak jasno. Druhá Francie zaznamenala nejlepší výsledek v sezóně. Kromě Fourcada a Guigonnata k němu přispěli i Simon Desthieux a Quentin Fillon Maillet.

Výborný výkon Antona Šipulina na posledním úseku zařídil třetí příčku pro Rusko. Ta naopak proklouzla mezi prsty nevýraznému Simonu Schemppovi, který tak dovezl domácí štafetu na čtvrté příčce. Páté skončilo Rakousko, šesté Švédsko a sedmá Itálie. Chenala potopilo trestné kolo na závěrečné střelbě.

Anton ŠipulinFoto: Anton Šipulin (Autor: Petr Zbranek)

Nejlepší český výsledek v této sezóně

Výkony českých biatlonistů ve vytrvalostním závodě dávaly tušit, že se ve štafetě dočkáme nejlepšího výsledku v sezóně. Ten skutečně přišel, ale očekávání některých fanoušků mohla být přece jen vyšší.

První úsek obstaral mladík Ondřej Hošek. Vyloženě nepokazil, ale trojí dobíjení bylo při pomalejším běhu nepříjemné. Michal Krčmář tak dostal na předávce jako 19. ztrátu 47,6 sekundy, kterou bohužel zdvojnásobil. Běžecky to nebylo optimální, navíc musel taky třikrát dobíjet a posunul se jen o jednu příčku.

Pořádným katapultem byl třetí úsek. Michal Šlesingr na něm byl čtvrtý nejlepší, se dvojím dobíjením a svižným během předával jako osmý. Na stejné pozici dorazil do cíle Ondřej Moravec, kterému taky patřilo na závěrečném úseku čtvrté místo. Střílel velmi rychle, navíc jen s jedním dobíjením.

Michal ŠlesingrFoto: Michal Šlesingr (Autor: Jiří Zaňát)

Za osmé místo obdrželi Češi 250 bodů do poháru národů. Zatím zůstávají na deváté příčce, ale výrazně stáhli osmé Švýcary a naopak odskočili jedenáctým Ukrajincům. To jim může dodat potřebný klid.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
19. Ondřej Hošek 0+3 1:17,0 23. +24,3 15.
16. Michal Krčmář 0+3 1:33,0 23. +36,2 11.
4. Michal Šlesingr 0+2 1:20,0 14. +35,5 4.
4. Ondřej Moravec 0+1 1:04,0 6. +13,7 5.

Výsledkový servis


Foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *