Home > Závody > SP Ruhpolding: Francouzi ukončili norskou nadvládu, česká štafeta 11.

SP Ruhpolding: Francouzi ukončili norskou nadvládu, česká štafeta 11.

Šest závodů trvala neporazitelnost norských mužů ve štafetě. Až dnes v německém Ruhpoldingu seveřany sesadili Francouzi. Češi skončili po dvou trestných kolech Jakuba Štvrteckého až 11.

Dominantní Francie

Vyhráli tři poslední závody v minulé sezóně a dosavadní tři v aktuální sezóně. Dnes ale nadvláda norských biatlonistů skončila. Významně se o to zasloužil Francouz Émilien Jacquelin, který na prvním úseku odskočil ostatním.

Foto: Émilien Jacquelin (Autor: Petr Slavík)

Favorité byli vzdálení více než 20 sekund, 11 sekund ztrácel Čcheng Fang-ming. Číňané se ještě po třech úsecích drželi v elitní desítce, nakonec skončili 18.

Foto: Jen Sing-jüan a Čcheng Fang-ming (Autor: Petr Slavík)

Francouzská jízda se ale nezastavila. Jak Martin Fourcade, tak Simon Desthieux vyhráli své úseky. Quentin Fillon Maillet už jen kontroloval vedení. Do cíle dorazil o minutu a 12 sekund dříve než Vetle Christiansen. Norové dobíjeli 10krát, Francouzi pouze 6krát. Z vítězství se radují po třech letech.

Foto: Martin Fourcade (Autor: Petr Slavík)

Rakousko po roce na pódiu

Nejlepší střelbu ze všech (0+4) měli třetí Rakušané, kteří slaví pódium téměř přesně po roce. Jen o jeden náhradní náboj víc využili Rusové, na posledním úseku nejlepší Alexandr Loginov finišoval jako čtvrtý.

Domácí Němci se museli spokojit s pátým místem po tom, co byli v polovině závodu až devátí. Pak se blýskl dvěma nulami Arnd Peifer a nasměřoval německou štafetu nahoru.

V dobrých štafetových výkonech pokračuje Bělorusko. A mohlo z toho být ještě lepší než šesté místo, kdyby finišman Raman Jaljotnau nemusel na trestné kolo. Dobrá střelba držela mezi elitou sedmé Slovince a osmé Ukrajince.

Foto: Raman Jaljotnau (Autor: Petr Slavík)

Česká štafeta opět kroužila

Michal Šlesingr s Ondřejem Moravcem rozjeli štafetu poměrně dobře, v polovině závodu českému týmu patřilo desáté místo, jen 18 sekund od čtvrtého místa.

Jenže Jakub Štvrtecký musel stejně jako v Oberhofu kroužit na trestném kole, tentokrát dvakrát. Michalu Krčmářovi předával jako 12. Český finišman byl na závěrečném úseku pátý nejlepší, ale už nedokázal vystoupat výš než na 11. příčku.

Foto: Michal Krčmář (Autor: Petr Slavík)

Pro české reprezentanty to znamená nejhorší výsledek v Ruhpoldingu od roku 2013 a zároveň pokles v Poháru národů ze šestého na osmé místo.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Émilien Jacquelin a Martin Fourcade (Autor: Petr Slavík)

One thought on “SP Ruhpolding: Francouzi ukončili norskou nadvládu, česká štafeta 11.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *