Home > Preview > SP Ruhpolding: Muži jedou druhý vytrvalostní závod sezóny (startovní listina)

SP Ruhpolding: Muži jedou druhý vytrvalostní závod sezóny (startovní listina)

Johannes Thingnes Bø

Pátý díl Světového poháru v Ruhpoldingu odstartuje vytrvalostním závodem mužů. Martin Fourcade se pokusí natáhnout sérii výher na čtyři, proti ale bude Johannes Thingnes Bø. Na co navazovat bude mít pětice Čechů.

Vytrvalostní závod mužů
Středa 10. 1. | 14:20
cze 18. Moravec, 27. Krčmář, 46. Šlesingr, 82. Václavík, 94. Hošek
Startovní listina

První startovní skupina, to dnes byla jasná volba pro všechny favority. Během závodu má být totiž až k sedmi stupňům, což se negativně projeví na kvalitě trati.

S číslem 23 vyjede na trať zřejmě největší favorit Martin Fourcade. V této sezóně už čtyřikrát zapsal čisté konto, což by se ve vytrvalostním závodě mohlo hodit. Fourcade zároveň bude obhajovat výhru z před dvou let.

Jeho největší konkurent Johannes Thingnes Bø má číslo 29. I Nor letos posbíral rovněž čtyři nuly, díky tomu také zvítězil v úvodním vytrvalostním závodě sezóny v Östersundu. Za poslední tři závody ale udělal sedm chyb.

Na vynikající střelbu v tomto ročníku může spoléhat Jakov Fak. Dobře to střílí i Simonu Ederovi, který se vrací po nemoci. Bude obhajovat druhé místo. Obhajoba třetí příčky zase čeká Antona Šipulina. I jemu by mohla nejdelší distance sedět, střelba mu jde letos líp než běh.

Závod odstartuje s číslem jedna Arnd Peiffer, který by mohl být největší domácí nadějí při slabší formě Simona Schemppa a tréninkovém výpadku Erika Lessera.

Další útok na Fourcada jistě plánují vedle Johannese Bøho i další Norové, kteří jsou ale oslabeni o Tarjeiho Bøho. Na startu ale nechybí Emil Hegle Svendsen, který se po nemoci zvedá a ve čtyřpoložkovém závodě může prodat své zkušenosti.

Poslední vytrvalostní závod v Ruhpoldingu skvěle vyšel českým barvám, Ondřej Moravec byl čtvrtý a Michal Krčmář desátý. Pokud si oba udrží formu z Oberhofu, tak můžou tyto výsledky klidně zopakovat nebo i vylepšit.

Zvědaví buďme i na Ondřeje Hoška, kterého čeká individuální premiéra mezi elitou. Snad potvrdí pověst vynikajícího střelce a třeba hned zaútočí na body.

Foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Zbranek)

One thought on “SP Ruhpolding: Muži jedou druhý vytrvalostní závod sezóny (startovní listina)

  1. Tarjei Bø (stejně jako Lars Birkeland) dnes nestartují. Trochu škoda, ale Norové asi potřebují dát šanci jiným závodníkům vzhledem k olympijské nominaci…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *