Home > Závody > SP Ruhpolding: Norky dál vládnou štafetě, Češky po trestných kolech 16.

SP Ruhpolding: Norky dál vládnou štafetě, Češky po trestných kolech 16.

Norky zůstávají ve štafetách neporazitelné – dnes v Ruhpoldingu zvítězily už popáté v řadě. Naopak českému kvartetu sebral šance na dobrý výsledek už první úsek, na kterém Lucie Charvátová absolvovala tři trestná kola. Češky nakonec dojely 16.

Nezastavitelné Norky a selhání domácích Němek

Na první úsek postavilo Norsko Karoline Knottenovou. Nejslabší členka štafety sice předávala až na 16. místě, od té doby už ale norské ženy jen stoupaly nahoru až k nejvyšší příčce. Pátý triumf severského kvarteta v řadě zařídily na svých úsecích především Tiril Eckhoffová a Marte Olsbuová Røiselandová.

Foto: Marte Olsbuová Røiselandová (Autor: Petr Slavík)

Loňské vítězství v této disciplíně neobhájily Francouzky. Druhým místem alespoň vylepšily sezónní maximum, kterým byla třetí příčka z Oberhofu. Potřetí letos nechybí na medailové pozici reprezentantky Švýcarska, Lena Häckiová v závěrečném okruhu vyjela bronz.

Foto: Célia Aymonierová a Anaïs Bescondová (Autor: Petr Slavík)

Mírným zklamáním byl dnešní závod pro domácí závodnice. V půlce závodu byly ve vedoucí pozici a vypadalo to, že v Ruhpoldingu nebudou posedmé v řadě chybět na stupních vítězů. Jenže na třetím úseku musela Vanessa Hinzová na dvě trestná kola a štafeta se rázem propadla. Denise Herrmannová byla na posledním úseku ze všech biatlonistek nejrychlejší a domácí štafetě pomohla alespoň na čtvrté místo.

Foto: Denise Herrmannová a Vanessa Hinzová (Autor: Petr Slavík)

Švédky v závěru vyhrály souboj s Ukrajinkami o páté místo. Sedmé skončily Italky, byť po prvním úseku díky Lise Vittozziové vedly. Osmé byly Rakušanky. Po deseti letech se dostaly do elitní desítky Číňanky, skončily deváté. Desáté místo patřilo Američankám.

Foto: Linn Perssonová (Autor: Petr Slavík)

Norky suverénně vedou hodnocení disciplíny, na druhé Švýcarky mají k dobru padesát bodů. Vedení upevnily i v pořadí Poháru národů žen.

Tři trestná kola Češek, debut Voborníkové

Česká štafeta se musela obejít bez nachlazené Evy Kristejn Puskarčíkové, příležitost tak poprvé dostala devatenáctiletá Tereza Voborníková. Jenže Češky přišly o šance bojovat o přední příčky už na prvním úseku Lucie Charvátové. Ta totiž musela hned na tři trestná kola a předávala třiadvacátá. Markéta Davidová a Tereza Voborníková už jen mírnily propad.

Foto: Tereza Voborníková (Autor: Petr Slavík)

Tereza Voborníková jako debutantka obstála. Na třetím úseku dobíjela dvakrát, blýskla se sedmým střeleckým časem a předávala dvacátá. Finišující Jessica Jislová nepotřebovala žádný náhradní náboj a české štafetě ještě polepšila na konečné 16. místo. Pro českou ženskou štafetu ale jde o nejhorší výsledek od Antholze 2017. Poprvé od roku 2010 také Češky v Ruhpoldingu skončily hůř než desáté.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Norské biatlonistky (Autor: Petr Slavík)

3 thoughts on “SP Ruhpolding: Norky dál vládnou štafetě, Češky po trestných kolech 16.

 1. Opravte si informace: Charvátová předávala 22. a Voborníková 19.

  Naše děvčata na 2., 3. i 4. úseku odvedla dobrou práci a je potřeba je pochválit. Ale co s nešťastným štafetovým psychickým blokem Charvátové? To je záhada. Asi by bylo nejlepší řešení ji do štafet nestavět, jenže to teď – bohužel – nejde. Přitom v sólo závodech to vypadá, ze už je v pohodě…

 2. Souhlasím s vaším hodnocením. Překvapuje mě vždy hlavně Jessica, která se mi zdá jezdí štafety lépe než individuály, a také mladá Voborníková nejela vůbec špatně a snad by to mohla být zase jedna “naděje do zásoby”. Lucie bohužel předvedla svojí klasiku, ale když se podívám na její běžecké časy, tak ona ve druhém kole před stojkou jela druhý nejrychlejší čas, a to i o dost rychleji než Markéta Davidová (dofám, že tu nanalýzu čtu dobře). Tam bych hledal chybu. S jedním okruhem to ještě bylo hratelné. Není třeba se hroutit, ale trenéři si snad s Lucií sednou a závod si rozeberou. Když se dívám směrem k mistrovství světa v Anterselvě, která Veronice Vítkové nesedí svojí nadmořskou výškou, tak si myslím, že ji trenéři pošetří na individuály, a štafetu tak bude muset Lucie běžet. Podle mě má letos na to zaběhnout tu štafetu obstojně, jen si dostat blok proti štafetám z hlavy.

  1. Štafetové úseky Jessiky Jislové mi připomínají Evu Puskarčíkovou v sezoně 2014/2015; EP potom začala jezdit výtečně i sólozávody a korunovala to 2x podii v sezoně 2016/2017.
   Lucie Charvátová byla v prvních dvou kolech velmi rychlá, ale ona umí běhat! Spíš neumí unést tíhu zodpovědnosti (to není výtka!)… je to v hlavě, což ona dobře ví. – Na “trestňáku” ztratila cca 63 s, tj.3 x 21 s; kéž by to kolo bylo jen jedno!
   Veronika Vítková sice zvítězila v Českém poháru, ale sama ví,že ještě zdaleka není ve formě pro MS.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *