Home > Preview > SP Ruhpolding: V domácím prostředí chtějí vyhrát Němky (startovní listina)

SP Ruhpolding: V domácím prostředí chtějí vyhrát Němky (startovní listina)

Laura Dahlmeierová

Tisíce fanoušků budou chtít dnes vidět v Ruhpoldingu jediné: Vítězství německých biatlonistek. Uspěje v generálce na olympiádu i česká štafeta?

Štafeta žen
Sobota 13. 1. | 14:30
cze 6. Jislová, Davidová, Puskarčíková, Vítková
Startovní listina

Německé biatlonistky přišly v Oberhofu o pokračování série výher, Francouzky ji zastavily na čísle šest. A tyto dvě štafety by si to měly rozdat o vítězství i dnes.

Německý trenér Gerald Hönig posílá do závodu zřejmě to nejlepší. Na první úsek dal spolehlivou Franzisku Preußovou, pak rychlou Denise Herrmannovou, ve formě jezdící Franzisku Hildebrandovou a nakonec Lauru Dahlmeierovou. U ní je největší otazník, po nemoci se stále hledá.

To francouzský kouč Julien Robert nebude moct využít služeb své největší hvězdy Justine Braisazové. V tradiční sestavě ji nahradí Chloé Chevalierová, které se vedlo v IBU Cupu. I kvůli tomu lze Němky označit za největší favoritky.

Pak je tu Ukrajina, která nasadí jak obě sestry Semerenkovy, tak Juliji Džimovou. Itálie bude spoléhat zejména na duo Dorothea Wiererová a Lisa Vittozziová, druhá půlka závodu už bude horší. To Švédky se tradičně chtějí opírat o vyrovnanost na všech úsecích.

Mezi širší okruh favoritek patří i česká čtveřice, která má i potřetí v sezóně stejné složení. Zdeněk Vítek si ale trochu pohrál s rozložením svých svěřenkyň. Na první úsek dal Jessicu Jislovou, na ten druhý Markétu Davidovou a to nejlepší, Evu Puskarčíkovou a Veroniku Vítkovou, si nechal až na konec.

Tato sestava skončila v aktuálním ročníku na šestém a devátém místě. Pokud dnes ani jedna z biatlonistek svou misi výrazně nepokazí, tak pravděpodobně uvidíme stejný kvartet i na olympiádě.

Foto: Laura Dahlmeierová (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *