Home > Novinky > Je jasno. Gabriela Koukalová bude v Pchjongčchangu chybět

Je jasno. Gabriela Koukalová bude v Pchjongčchangu chybět

Gabriela Koukalová

Česká výprava pro Zimní olympijské hry v Pchjongčchangu přišla o jednu z největších hvězd. Gabriela Koukalová se stále potýká se zdravotními problémy a kvůli nim předčasně ukončila sezónu.

„Současný zdravotní stav Koukalové nedovolí přípravu v plné zátěži. Potíže přetrvávají. Proto jsme se domluvili, že tuto sezonu vynechá. Rozhodnutí nebylo lehké. Probrali jsme společně s Gábinou a trenérem Rybářem všechny možnosti. Vzhledem k našim ambicím mě tato situace mrzí, ale zdraví je přednější. Gabriela nyní podstoupí léčbu u doktora Pavla Koláře a do této sezony už nezasáhne,“ sdělil prostřednictvím webu biatlon.cz prezident Českého biatlonového svazu Jiří Hamza.

Už ve čtvrtek přišel bulvární deník Blesk s tím, že Koukalová na olympiádu nepocestuje. Hamza to nechtěl komentovat a odkazoval na pondělí, kdy měl svaz společně s Koukalovou přijít s oficiálním prohlášení. To nakonec přišlo už dnes.

Samotnou Gabrielu Koukalovou samozřejmě celá situace hodně mrzí. „Snažila jsem se udělat maximum pro to, abych se vrátila. Bohužel to na tréninku nešlo podle mých představ. Moc mě to mrzí, protože olympiáda je vrcholem každého sportovce.“

Příprava na olympijskou sezónu přitom pro Koukalovou začala dobře, stala se mistryní České republiky v biatlonu na horských kolech. Pak se ale ozvaly problémy s lýtky, kvůli kterým druhá nejlepší žena loňského ročníku nemohla pořádně trénovat, natož závodit.

Do letošní sezóny Koukalová vůbec nezasáhla a už ani nezasáhne. Nebude tak moct obhajovat dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili ze Soči ani zaútočit na nejcennější kov. Ten jediný jí chybí v její fantastické sbírce čítající titul mistryně světa a velký křišťálový glóbus.

Není však všem dnům konec. Za čtyři roky se konají hry v Pekingu. „Kdybych chtěla jet na hry i za čtyři roky, ještě bych snad nebyla tak stará, ne?“ řekla před časem Gabriela Koukalová Deníku Sport. V té době jí bude 32 let.

Doufejme, že se dá česká biatlonistka co nejdřív do pořádku, a ještě nám i sobě mnohokrát vyčaruje úsměv na tváři a vžene slzy štěstí do očí.

Zdroj: biatlon.cz
Foto: Gabriela Koukalová (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *