Home > Závody > SP Soldier Hollow: Fillon Maillet ovládl dramatický stíhací závod. Krčmář dojel 35.

SP Soldier Hollow: Fillon Maillet ovládl dramatický stíhací závod. Krčmář dojel 35.

Quentin Fillon Maillet

Sobotní program v Soldier Hollow nemohl být zakončen zajímavěji. Po napínavé stíhačce žen přišlo ještě napínavější zápolení mužů. Závod biatlonistům komplikoval nejen vítr na střelnici, ale i snižující se kvalita tratě. V cíli se nakonec nejvíc radoval Quentin Fillon Maillet. Stejně jako včera si pro další medaile dojeli Vetle Christiansen a Simon Desthieux, Nor dnes bral stříbro, Francouz bronz. Bez cenného kovu znovu zůstal Johannes Thingnes Bø. Michalu Krčmářovi připadlo po střeleckém debaklu 35. místo.

Bø odjíždí bez medaile, ale vedení opět navýšil

S každým kolem horší trať, s každou střelbou silnější vítr. Tak by se dal charakterizovat průběh stíhacího závodu v Soldier Hollow. Byly to hlavně povětrnostní podmínky, které při každé střelbě zamíchaly s pořadím. Vítěz závodu Quentin Fillon Maillet startoval ze 6. místa. Všichni biatlonisté před ním na střeleckých zastávkách postupně chybovali, zatímco Francouz vyčistil všech 20 terčů. V posledním běžeckém kole si díky skvělému běhu (celkově 2. běžecý čas) zajistil jasné vítězství, druhé v sezoně.

Quentin Fillon MailletFoto: Quentin Fillon Maillet (Autor: Petr Slavík)

Vetle Christiansen, včerejší vítěz, dnes s jednou chybou slaví stříbro. Na medailové pozici končí stejně jako včera také Simon Desthieux. Na střelnici zaznamenal tři chyby. Pro bronz si ale dojel s klidem, protože jeho nejbližší soupeři chybovali víckrát. Například Johannes Thingnes Bø.

Medailisté stíhacího závodu mužů v Soldier HollowFoto: Medailisté stíhacího závodu mužů v Soldier Hollow (Autor: Petr Slavík)

Vedoucí muž celkového hodnocení předvedl v první polovině ukázkovou stíhací jízdu. Více než čtyřicetivteřinovou počáteční ztrátu smazal kombinací neuvěřitelně rychlého běhu a bezchybných ležek. Pak ale přišly stojky a s nimi celkem pět trestných kol. Do cíle dojel Bø na čtvrtém místě se ztrátou přes minutu a půl.

Johannes Thingnes BøFoto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

O jednu příčku oproti sprintu si pohoršil Erik Lesser, na střelnici chyboval čtyřikrát a dojel pátý. Spokojený s průběhem celé zastávky může být šestý Benjamin Weger, který se na malé pódium probojoval z osmého místa.

Kromě Fillona Mailleta už jen jediný biatlonista dokázal sestřelit všechny terče, a to Christian Gow. Kanaďan díky bezchybné střelbě poskočil ze 44. místa na 7., jde zároveň o jeho kariérní maximum. Za dalšího skokana závodu můžeme označit Alexandra Loginova, který se startovním číslem 28 vybojoval první desítku (7.) i přesto, že musel třikrát na trestné kolo. Skvělou stíhačku předvedl i 13. Simon Eder. Rakušan startoval také s vysokým číslem (37.). Pro nejlepší životní výsledek si kromě Gowa dojel i domácí závodník Sean Doherty, který v cíli uzavíral první desítku.

Sean DohertyFoto: Sean Doherty (Autor: Petr Slavík)

V pořadí celkového hodnocení Světového poháru se nic nemění. Johannes Bø stále navyšuje svůj náskok, který po americké zastávce činí 334 bodů. Druhý zůstává Alexandr Loginov, který má k dobru 9 bodů na Simona Desthieuxe. Absence Martina Fourcada využili Quentin Fillon Maillet a Simon Eder, kteří ho v pořadí přeskočili. Fourcade je nyní sedmý.

Michal Krčmář na úspěšné ženy nenavázal

Michal Krčmář byl po ohlášené absenci Michala Šlesigra jediným českým mužem v dnešním závodě. Startoval s číslem 26 a ztrátou 1:32. O možný posun dopředu ale Krčmář přišel hned na úvodní střelbě, po které musel na dvě trestná kola. Ve zbylých střelbách jich přidal ještě šest. V součtu 1200 metrů navíc znamenalo konečnou 35. příčku.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
35. Michal Krčmář 2+1+3+2 2:00.0 22. +1:03.5 25.

Michal KrčmářFoto: Michal Krčmář (Autor: Petr Slavík)

Výsledkový servis

Hlavní foto: Quentin Fillon Maillet (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *