Home > Preview > SP Soldier Hollow: Které týmy uspějí v upravených mixech? (startovní listina)

SP Soldier Hollow: Které týmy uspějí v upravených mixech? (startovní listina)

Veronika Vítková

Po krátkých individuálech, které se uskutečnily minulý týden v Canmore, uvidí dnes biatlonoví příznivci další novinku. Závody smíšených dvojic i štafet odstartují poprvé v historii Světového poháru muži, ženy pak budou mít na starost závěr závodu. Které týmy nasadily to nejlepší do smíšených dvojic a kdo naopak sází spíše na klasické čtveřice?

Smíšené dvojice
Neděle 17. 2. | 18:10
cze 10. Krupčík, Vítková
Startovní listina

V 18:10 jsou na programu závody smíšených dvojic, které poprvé letos uvidíme i během Mistrovství světa. Z této novinky mají největší radost Rakušané, kteří v této disciplíně jezdí pravidelně na stupních vítězů. Není tedy žádným překvapením, že i dnes na startu uvidíme výborné střelce Simona Edera a Lisu Hauserovou. Tento pár tak bude opět patřit mezi horké favority.

S číslem jedna jde do závodu Norsko, jako vítěz zatím jediného závodu tohoto formátu v sezóně. Tentokrát však Norové nastoupí v jiné sestavě. Duo Erlend Bjøntegaard a Ingrid Tandrevoldová má však pro tento závod také velmi dobré šance.

Překvapením úvodního závodu v Pokljuce byl výsledek Ukrajiny. Julija Džimová a Dmytro Pidručnyj by dnes rádi navázali na výkon svých krajanů. O stupně vítězů se budou chtít pochopitelně poprat také biatlonové velmoci jako Francie nebo Německo. Oba tyto státy nenastupují ve svém nejsilnějším možném složení. Své největší hvězdy si podobně jako Norové ponechávají pro čtveřice. Za tyto dva týmy však i přesto nastoupí velmi nebezpečné páry. Antonin Guigonnat a Julia Simonová budou hájit barvy francouzské, Roman Rees a Franziska Preußová zase ty německé. Z tohoto kvarteta je to především Roman Rees, který si zatím může zámořské zastávky vychvalovat.

S poněkud překvapivým řešením přišli Italové. Italští trenéři se rozhodli pro dnešní závod rozdělit tréninkové parťáky Dorotheu Wiererovou, Lisu Vittozziovou, Lukase Hofera a Dominika Windische. V prvním dnešním závodě tak z Italů uvidíme na startu Hofera společně s Wiererovou. Pro Wiererovou půjde o premiérový start v této disciplíně v rámci Světového poháru, tato dvojice však svou sílu ukázala při exhibici v Gelsenkirchenu. Předvedou podobný výkon i dneska a zlepší si tak Wiererová alespoň trochu chuť po nepříliš zdařilých zámořských zastávkách? Jihotyrolské duo vyrazí do závodu až s číslem 13.

Naději na dobrý výsledek dnes živí i čeští reprezentanti. Tomáš Krupčík a Veronika Vítková zaznamenali v posledních týdnech nárůst formy a toho by chtěli využít i dnes. Může tento pár se startovním číslem 10 výrazněji promluvit do boje o stupně vítězů?

Simon Eder a Lisa Hauserová

Foto: Simon Eder a Lisa Hauserová (Autor: Petr Slavík)

Smíšená štafeta
Neděle 17. 2. | 22:05
cze 12. Šlesingr, Krčmář, Davidová, Puskarčíková
Startovní listina

Po výhře v Pokljuce mají i dnes Francouzi dobré předpoklady pro úspěch. Především jejich muži jezdí momentálně ve skvělé formě. Navíc právě Quentin Fillon Maillet a Simon Desthieux budou dnešní závod rozjíždět. Jejich úkolem bude vytvořit co možná největší náskok pro Céliu AymonierovouAnaïs Chevalierovou. V cestě k vítězství jim však bude stát několik konkurentů. Extrémně silný tým sestavili především Norové. Vetle Christiansen, Johannes Thingnes Bø, Tiril Eckhoffová a Marte Oslbuová Røiselandová dokázali již v zámoří vyhrát. Dnes společně zabojují o další triumf. Nejkritičtějším momentem pro Nory bude střelba Eckhoffové.

V dobrém světle se prezentují i Němci. Erik Lesser, Benedikt Doll, Franziska Hildebrandová a Denise Herrmannová mají současně takovou formu, při které by Němci klidně mohli pomýšlet na vítězství, na které v této disciplíně čekají od Mistrovství světa v Hochfilzenu 2017. V Pokljuce svým druhým místem všechny překvapili Švýcaři, kteří jdou dnes do boje ve stejném složení. Naopak Italové museli nahradit Hofera s Wiererovou. Za Itálii tak pojede Thomas Bormolini, Dominik Windisch, Nicole Gontierová a Lisa Vittozziová. Tato partička bude chtít ukázat, že je schopna dobrého výsledku i bez svých dvou velkých hvězd.

Překvapit mohou i Rusové, kteří však nemají tak silné ženské zastoupení. Český tým bude chtít uspět v disciplíně, která dříve představovala pro naše reprezentanty téměř jistotu úspěchu. Michal Šlesingr, Michal Krčmář, Markéta Davidová a Eva Puskarčíková rozhodně mají ambice poprat se o mnohem lepší umístění, než jak tomu bylo ve slovinské Pokljuce.

Hlavní foto: Veronika Vítková (Autor: Petr Slavík)

2 thoughts on “SP Soldier Hollow: Které týmy uspějí v upravených mixech? (startovní listina)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *