Home > Závody > SP Soldier Hollow: Stíhačku ovládly Němky. Vítková poprvé v sezóně v Top 10

SP Soldier Hollow: Stíhačku ovládly Němky. Vítková poprvé v sezóně v Top 10

Denise Herrmannová

Stíhací závod žen v americkém Soldier Hollow ovládla Denise Herrmannová, která v závěrečném běžeckém kole porazila Franzisku Hildebrandovou. Bronz vybojovala Kaisa Mäkäräinenová. Velmi dobře si vedly i české biatlonistky, Veronika Vítková dojela devátá a Markéta Davidová dvanáctá.

Triumf rychlé Herrmannové

S číslem jedna vyrazila do stíhacího závodu Marte Olsbuová Røiselandová, ta však musela na první střelbě na jedno trestné kolo. Anastasia Kuzminová využila chyb soupeřek a rázem skočila do čela závodu. Všechny české reprezentantky zastřílely bez chyby a postupně se začaly propracovávat dopředu.

Stav číslo jedna Kuzminové štěstí nepřinesl a na první pozici se dostala jedenáctá žena Světového poháru Franziska Hildebrandová. Veronika Vítková i Markéta Davidová zopakovaly nulovou bilanci z úvodní střelby. Vítkovou dokonce čistá střelba vyšvihla na průběžné 10. místo.

Na první stojce v závodě Hildebrandová nezaváhala a odjížděla do čtvrtého bežeckého kola s velkým náskokem. Dopředu se postupně dostávala skvěle běžící Denise Herrmannová. Po poslední střelbě držela vedení stále Hildebrandová, jenže Herrmannová neztrácela na svou týmovou kolegyni tolik a boj o zlato rozhodně nevzdala. Naopak, v posledních metrech měla více sil a vybojovala tak své první vítězství v letošní sezóně. Hildebrandová zopakovala pozici ze stupňů vítězů ze sprintu a totéž platí o třetí Kaise Mäkäräinenové.

Denise HerrmannováFoto: Denise Herrmannová (Autor: Petr Slavík)

Vítková s Davidovou na obou stojkách obstály a držely stále pozice v první, resp. druhé desítce. Do cíle Veronika Vítková dojela devátá, Markéta Davidová na 12. místě. Po dvou trestných kolech ukončila závod Eva Puskarčíková jako dvaadvacátá. Největší polepšení vůbec předvedla Franziska Preußová, jelikož se z 50. místa dostala na 28. pozici.

Žlutý trikot pro Vittozziovou

Dlouhodobý souboj mezi Dorotheou Wiererovou a Lisou Vittozziovou dnes vyzněl lépe pro druhou jmenovanou. O 5 let mladší Italka prožila dobrou stíhačku a dojela šestá. Wiererová velmi špatně střílela, musela kroužit celkem osm trestných kol. Vittozziová se tak dostala do čela Světového poháru, ale její náskok činí pouze 7 bodů. O dramatický boj o velký křišťálový glóbus až do konce sezóny tak máme postaráno.

Lisa VittozziováFoto: Lisa Vittozziová (Autor: Petr Slavík)

Posun Češek ve všech směrech

Veronika Vítková i Markéta Davidová zaznamenaly dnes čisté střelecké konto ze všech čtyř položek. To se vedle nich povedlo jen Rusce Uľjaně Kajševové. Přičemž Vítková předvedla třetí nejrychlejší střelecký čas, běžecky to bylo také lepší. Třicátý čas sice stále není to, co by si sama česká biatlonistka představovala, ale už to není takové trápení jako v Canmore.

Veronika VítkováFoto: Veronika Vítková (Autor: Petr Slavík)

Všechny české reprezentantky si oproti sprintu polepšily. Veronika Vítková o 10 míst, Davidová o 20 míst a o 1 příčku si polepšila také Eva Puskarčíková.

Davidovou o ještě výraznější zlepšení připravila rychlost střelby, 53. čas patřil dnes vůbec k nejpomalejším, naproti tomu v běhu opět patřila k nejlepším. Navíc nejmladší svěřenkyně Egila Gjellanda poskočila na 20. příčku ve Světového poháru.

Češky v akci
Střelba Čas střelby Běh
9. Veronika Vítková 0+0+0+0 1:36,0 3. +x,x x.
12. Markéta Davidová 0+0+0+0 2:32,0 53. +x,x x.
22. Eva Puskarčíková 0+1+0+1 1:50,0 19. +x,x x.

Čekáme na kompletní statistiky závodu

Výsledkový servis

Hlavní foto: Denise Herrmannová (Autor: Petr Slavík)

2 thoughts on “SP Soldier Hollow: Stíhačku ovládly Němky. Vítková poprvé v sezóně v Top 10

    1. A je veliká škoda, že se za to nedávají medaile. Ostatně “květinový ceremoniál” by slušel Vítkové a vůbec dnes děvčata zazávodila na jedničku (Puskarčíková na jedna mínus). Blahopřeji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *