Home > Závody > SP Soldier Hollow: Itálie poprvé vítězí ve smíšených dvojicích, Češi propadli

SP Soldier Hollow: Itálie poprvé vítězí ve smíšených dvojicích, Češi propadli

Dorotohea Wiererová

Nasazení Lukase Hofera a Dorothey Wiererové se vyplatilo. Italové dnes v americkém Soldier Hollow oslavili vůbec první vítězství ve smíšených dvojicích, které se premiérově ve Světovém poháru jely v pořadí muž-žena. Bohužel se vůbec nevedlo Tomáši Krupčíkovi a Veronice Vítkové, kteří skončili až 17.

Souboj favoritů z Itálie a Rakouska

Dnes se v americkém Soldier Hollow jel devátý závod smíšených dvojic ve Světovém poháru a v těch předešlých osmi se ani jednou nevešla na stupně vítězů italská dvojice. Premiéra dua Lukas Hofer a Dorothea Wiererová však vedla k přepisování dějin.

Lukas HoferFoto: Lukas Hofer (Autor: Petr Slavík)

Favorizovaní Italové se díky velmi přesné a v podání Wiererové i rychlé střelby drželi od začátku na čelních pozicích. Na závěrečném úseku se pak naplno ukázal běžecký rozdíl mezi Wiererovou a Lisou Hauserovou.

Lisa HauserováFoto: Lisa Hauserová (Autor: Petr Slavík)

Ta se společně se Simonem Ederem také podle očekávání držela nahoře, vždyť už spolu dvakrát vyhráli a třikrát dojeli druzí. Dnes se dopustili jen dvou chyb na střelnici a útočili na třetí vítězství, jenže Hauserová na závěrečném úseku schytala od Wiererové na trati 15 sekund.

Vyhrála tedy Itálie o 23 sekund před Rakouskem. Třetí dojela i přes trestné kolo Antonina Guigonnata Francie. Talentovaná Julia Simonová naopak na střelnici zářila, minula jediný terč.

Lukas Hofer a Dorothea WiererováFoto: Lukas Hofer a Dorothea Wiererová (Autor: Petr Slavík)

Estonský útok na medaili

Od čtvrtého do šestého místa se seřadily dvojice, které využily šest náhradních nábojů. Nejlépe na tom bylo čtvrté Německo, za ním byly páté Norsko a šestá Ukrajina.

Fantasticky mělo závod rozjeté Estonsko, které v posledních závodech začíná vystrkovat růžky. Rene Zahkna zajel na obou úsecích druhý nejlepší čas a do toho závěrečného předával Regině Ojaové ze třetího místa. I Ojaová si v závodě vedla velmi dobře, bohužel si však vybrala slabší chvilku při své třetí střelbě. Trestné kolo znamenalo propad na osmé místo.

Regina OjaováFoto: Regina Ojaová (Autor: Petr Slavík)

České trápení od začátku do konce

Nejméně oblíbená disciplína českého týmu? Smíšené dvojice. To se potvrdilo i dnes, kdy Tomáš Krupčík nezvládl již úvodní položku a o trestném kole se zařadil téměř na samotný chvost 22členného startovního pole.

Tomáš KrupčíkFoto: Tomáš Krupčík (Autor: Petr Slavík)

Velký český posun vpřed se nekonal, protože se na střelnici příliš nevedlo ani Veronice Vítkové, která celkem šestkrát dobíjela. Do cíle dorazila jako 17., tedy o příčku výš než před rokem při své premiéře ve smíšených dvojicích po boku Ondřeje Moravce.

Veronika VítkováFoto: Veronika Vítková (Autor: Petr Slavík)

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
21. Tomáš Krupčík 1+6 1:39,0 22. +15,4 15.
18. Veronika Vítková 0+4 1:27,0 20. +32,3 17.
9. Tomáš Krupčík 0+1 1:01,0 5. +18,2 11.
15. Veronika Vítková 0+2 1:06,0 10. +51,1 16.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Dorothea Wiererová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *