Home > Závody > SP Soldier Hollow: Francouzi obhájili vítězství. Češi zajeli nejlíp za poslední dvě sezóny

SP Soldier Hollow: Francouzi obhájili vítězství. Češi zajeli nejlíp za poslední dvě sezóny

Francouzská smíšená štafetaFrancie

V závěrečné smíšené štafetě v Soldier Hollow favorité nezaváhali. Medaile si podle předpokladů rozdělili Francouzi, Němci a Norové. Velmi dobrý závod má za sebou také české kvarteto, které se po dlouhé době dostalo v této disciplíně do elitní šestky.

Chybující Norky připravily svůj tým o výhru

Od začátku závodu se soupeřilo především mezi biatlonovými velikány: Francií, Německem a Norskem. Na prvním úseku potvrdili Quentin Fillon Maillet, Erik Lesser a Vetle Christiansen svou výbornou formu. Překvapil především běžecký výkon Lessera, který dokázal držet krok s rychlým Francouzem.

Erik Lesser a Quentin Fillon MailletFoto: Erik Lesser a Quentin Fillon Maillet (Autor: Petr Slavík)

Na druhém úseku dle očekávání nastoupil Johannes Thingnes Bø a svým famózním během dostal Norsko do pohodlného vedení před Francií a Německem. Tiril Eckhoffová sice opět ukázala svou běžeckou sílu, nevyhnula se však omylům na střelnici. To samé platilo i u Marte Olsbuové Røiselandové, která stejně jako Eckhoffová musela na trestné kolo. Norsko se tak propadlo na třetí místo.

Norská smíšená štafetaFoto: Norská smíšená štafeta (Autor: Petr Slavík)

Naopak Francouzky zvládly skvěle dokončit dobře rozjetý závod. Anaïs Chevalierová se dokázala zbavit jak Røiselandové, tak i Hinzové, když bezchybně odstřílela závěrečnou položku. Německo však rozhodně nemusí litovat změny na poslední chvíli. Vanessa Hinzová zaskočila za nachlazenou Denise Herrmannovou skvěle a s přehledem pohlídala druhé místo Německa, které se po více než ročním čekání vrací v této disciplíně na stupně vítězů.

Italové bez Wiererové a Hofera propadli

Italská štafeta značně pocítila absenci Dorothey Wiererové a Lukase Hofera, kteří tradičně za Itálii v tomto závodě nastupují. Thomas Bormolini a Nicole Gontierová nedokázali své zkušenější krajany napodobit a Itálie tak poprvé od závodu v Östersundu v roce 2015 chyběla v elitní desítce.

Spokojenější než Italové budou rozhodně Švýcaři, kteří svým čtvrtým místem ukázali, že jejich pódiové umístění z úvodu sezóny nebyla náhoda. Příjemně překvapili také pátí Švédové, kteří v zámoří postrádají téměř všechny své nejlepší biatlonisty.

Thomas BormoliniFoto: Thomas Bormolini (Autor: Petr Slavík)

Češi po delší době zabojovali o nejvyšší příčky

Český tým po delší odmlce opět zabodoval v disciplíně, kterou dříve ovládal. Střelecky se velmi dařilo především Michalu Šlesingrovi a Michalu Krčmářovi, kteří navíc příliš nezaostávali ani běžecky, a Češi se tak od začátku drželi na vysokých příčkách. Po druhé předávce jim patřila čtvrtá pozice.

Michal ŠlesingrFoto: Michal Šlesingr (Autor: Petr Slavík)

Markéta Davidová dnes znovu potvrdila, že na lyžích se řadí k nejsilnějším biatlonistkám. Dvě nepřesnosti na druhé střelbě zavinily pokles na páté místo za Švýcarsko. Při ležce pak Eva Puskarčíková nedokázala využít střeleckého zaváhání Švýcarky. Při stojce musela sama odvracet hrozbu trestného kola a dostala se tak před ni Švédka Elisabeth Högbergová. Šesté místo je i tak pro český tým jedním z nejlepších umístění v této disciplíně za poslední tři sezóny.

Eva PuskarčíkováFoto: Eva Puskarčíková (Autor: Petr Slavík)

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
4. Michal Šlesingr 0+0 47,0 2. +30,4 7.
6. Michal Krčmář 0+1 1:06,0 7. +45,6 6.
7. Markéta Davidová 0+2 1:33,0 12. +17,4 4.
12. Eva Puskarčíková 0+5 1:48,0 13. +27,1 8.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Francouzská smíšená štafeta (Autor: Petr Slavík)

One thought on “SP Soldier Hollow: Francouzi obhájili vítězství. Češi zajeli nejlíp za poslední dvě sezóny

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *