Home > Závody > SP Soldier Hollow: Král Johannes poražen, ve sprintu vítězí Christiansen. Šlesingr byl 19.

SP Soldier Hollow: Král Johannes poražen, ve sprintu vítězí Christiansen. Šlesingr byl 19.

Vetle Christiansen

Norská jízda na zámořských zastávkách pokračuje, i vítěz dnešního sprintu mužů v Soldier Hollow je z Norska. A překvapivě to není suverén sezóny Johannes Thingnes Bø. Ten se po výbuchu na střelnici musel spokojit s pátým místem, které mu však stačilo k zisku malého křišťálového glóbu. Pro premiérovou výhru si v dnešní větrné loterii dojel jeho krajan Vetle Christiansen, který o 1,3 vteřiny porazil druhého Simona Desthieuxe. Třetí skončil Roman Rees. Ani Češi se střeleckým omylům nevyhnuli. V cíli na tom byl nejlépe 19. Michal Šlesingr.

Pódiová umístění si rozdělily jen Norsko, Francie a Německo

Šest míst, tři země. Tak vypadá pódium po dnešním sprintu mužů. Premiérové vítězství ve Světovém poháru si zapsal Nor Vetle Christiansen. Na střelnici, kde chvílemi úřadoval silnější vítr, se blýskl čistou střelbou a náskok na Simona Destieuxe udržel až do cíle. Desthieux na střelnici jednou chyboval, zaznamenal ale druhý nejrychlejší čas a v letošní sezoně poprvé dosáhl na stupně vítězů. S vysokým číslem 75 si pro životní bronz dojel Němec Roman Rees. I ten chyboval jednou, přesto na čtvrté místo odsunul svého krajana Erika Lessera, který se střelecky nemýlil. Rozdíl mezi oběma Němci je pouhých 0,6 vteřin.

Simon Desthieux a Vladimir IlievFoto: Simon Desthieux a Vladimir Iliev (Autor: Petr Slavík)

„Až“ na pátém místě skončil suverén letošní sezóny a vedoucí muž celkového hodnocení Johannes Thingnes Bø. Pro další výhru si Nor jel až do závěrečné položky. Měl dostatečný náskok, minul ale hned čtyři terče. Ani s bezkonkurečně nejrychlejším během mu to na medaili nestačilo. Na vyrovnání rekordu v počtu vyhraných závodů si tak Bø bude muset ještě počkat, z malého křišťálového glóbu už se ale raduje teď. Norsko-francouzsko-německý den pak šestým místem završil Quentin Fillon Maillet.

Johannes Thingnes BøFoto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

Z 86 biatlonistů se bezchybnou střelbou kromě Christiansena a Lessera mohli pochlubit už jen Kanaďan Aidan Millar (20.), Rus Alexandr Povarnicyn (24.) a Švéd Gabriel Stegmayr (59.). Kvůli chybám na střelnici přišlo o přední příčky velké množství favoritů – tři chyby měli Dominik Windisch (11.), Benedikt Doll (13.), Alexandr Loginov (28.) nebo Simon Eder (31.). Pěti chyb se dopustil Julian Eberhard,  poprvé v sezoně tak zůstal bez bodů, až 46.

Johannes Bø v celkovém hodnocení opět navýšil své vedení. Alexandr Loginov na druhém místě ztrácí 327 bodů. Na třetí místo se naopak vyhoupl Simon Desthieux, za Loginovem je o 22 bodů. Stejné pořadí je i v hodnocení disciplíny, tam Francouzova ztráta na Loginova činí jen 2 body. Bø má již nedostižný náskok 130 bodů.

Šlesingr po návratu vybojoval sezónní maximum

Formu z Kanady bohužel nepřivezl první Čech ve startovním poli Tomáš Krupčík. Na střelnici se mýlil celkem čtyřikrát, měl až 56. běžecký čas. Konečným 67. místem tak přišel o účast v zítřejším stíhacím závodě.

Michal Krčmář si na střelnici vedl o něco lépe, po bezchybné stojce figuroval v první desítce. Na druhé střelbě byl ale jedním ze závodníků, které ovlivnil poryv větru. Krčmář zaznamenal 2 chyby, do stíhacího závodu odstartuje 26. se ztrátou minuty a 32 vteřin.

Nejlepší výsledek obstaral poslední z českého tria, Michal Šlesingr. V Kanadě to po návratu nebylo ono, dnes k jediné chybě na střelnici přidal solidní běh. Skončil 19., stejně jako včera nejlepší Češka Veronika Vítková. Šlesingrova ztráta do stíhacího závodu činí minutu a 21 vteřin.

Michal ŠlesingrFoto: Michal Šlesingr (Autor: Petr Slavík)

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
19. Michal Šlesingr 0+1 1:08.0 60. +1:33.6 37.
26. Michal Krčmář 0+2 1:08.0 60. +1:23.7 30.
67. Tomáš Krupčík 2+2 1:03.0 46. +2:05.4 56.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Vetle Christiansen (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *