Home > Závody > SP Soldier Hollow: Sprint ovládla Røiselandová. Nejlepší Češkou je 19. Vítková

SP Soldier Hollow: Sprint ovládla Røiselandová. Nejlepší Češkou je 19. Vítková

Pódium sprintu žen v Soldier Hollow

Další biatlonistka zatím na seznamu vítězek sprintů figurovat nebude. Pro druhou výhru v této disciplíně si v Soldier Hollow dojela Marte Olsbuová Røiselandová. Stříbro vybojovala Kaisa Mäkäräinenová, třetí skončila Franziska Hildebrandová. Největší favoritce českého týmu, Markétě Davidové, nevyšla střelba, se třemi omyly byla 32. Ve výsledkové listině se před ni dostaly 19. Veronika Vítková a 23. Eva Puskarčíková.

O vítězství rozhodla chyba, o žlutém trikotu běh

Marte Olsbuová Røiselandová si dnes dojela pro vítězství především zásluhou čisté střelby. Běžecky na tom Norka byla velmi dobře (4. čas), v posledním kole udržela náskok a v cíli mohla slavit třetí prvenství v sezoně. Je také první biatlonistkou, která dokázala letos ve sprintu zvítězit podruhé. Do stíhacího závodu nastoupí se ztrátou 11,5 vteřin stříbrná Kaisa Mäkäräinenová. Finka byla na trati ze všech nejrychlejší, o vítězství stejně jako v Itálii přišla vinou trestného kola. Medailové pozice uzavírá Franziska Hildebrandová, která střílela čistě, běžecky ale na první dvě ženy nestačila. Přesto může být Němka spokojená, dojela si pro první medaili v sezoně.

Kaisa MäkäräinenováFoto: Kaisa Mäkäräinenová (Autor: Petr Slavík)

Závod se vydařil polským biatlonistkám. Monika Hojniszová si s bezchybnou střelbou dojela pro další umístění v první desítce (4.), na malém pódiu ji na 6. místě doplnila Kamila Żuková. Největší soupeřka Markéty Davidové z Mistrovství světa juniorů 2018 si dojela pro své nejlepší umístění ve Světovém poháru. Mezi Polky se na 5. místo dostala Anastasia Kuzminová. Slovenku o medailové umístění připravila chyba na položce ve stoje.

Monika Hojniszová, Anastasia Kuzminová a Kamila ŻukováFoto: Monika Hojniszová, Anastasia Kuzminová a Kamila Żuková (Autor: Petr Slavík)

Souboj o žlutý trikot mezi Dorotheou Wiererovou a Lisou Vittozziovou dopadl lépe pro vedoucí ženu Světového poháru. Obě Italky minuly jeden terč, Wiererová na tom dnes byla lépe běžecky, skončila 8. Náskok na Vittozziovou, která byla v cíli 12., narostl na 10 bodů. Vittozziová stále vede hodnocení disciplíny, její náskok na Olsbuovou Røiselandovou činí 17 bodů.

I se dvěma trestnými koly si pro umístění v první desítce dojela sedmá Denise Herrmannová. Spokojená může být také vítězka úplně prvního závodu sezony, Julija Džimová, která si na 10. místě po dlouhé době dojela pro body. Zaostaly naopak Francouzky, ani jedna se nevyvarovala chyb na střelnici, v cíli byla nejlepší 11. Célia Aymonierová. K výsledku Olsbuové Røiselandové se nepřidaly další Norky. Ingrid Tandrevoldová byla se dvěma chybami 35., Tiril Eckhoffové střelba nevyšla vůbec, s pěti chybami brala 41. místo.

Vítková a Puskarčíková po delší době na bodech

Jedna z největších adeptek na přední umístění Markéta Davidová dnes na medailové výsledky z posledních zastávek nenavázala. Na první položce nechala jeden nesestřelený terč, na položce vleže pak přidala ještě dva. I když měla 9. nejrychlejší běh, ve střelbě byla pomalejší. V cíli to Markétě stačilo na 32. místo.

Veronika Vítková naopak vyrovnala druhý nejlepší výsledek sezony. Na střelnici chybovala jednou, navíc v jednom z nejrychlejších časů (4.). Běžecky na tom byla mnohem lépe než v Canmore a poprvé od Nového Města dojela na bodované pozici (19.).

Veronika VítkováFoto: Veronika Vítková (Autor: Petr Slavík)

Poslední z českého tria, Eva Puskarčíková, minula stejně jako Vítková jednou. V cíli to stačilo na 23. místo. I Puskarčíková slaví body po dlouhé době, konkrétně od Oberhofu.

Češky v akci
Střelba Čas střelby Běh
19. Veronika Vítková 1+0 48.0 4. +1:29.5 33.
23. Eva Puskarčíková 1+0 56.0 23. +1:30.1 35.
32. Markéta Davidová 1+2 1:08.0 67. +42.2 9.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Pódium sprintu žen v Soldier Hollow (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *