Home > Preview > SP Soldier Hollow: Zastaví někdo ve sprintu mužů norské zámořské tažení? (startovní listina)

SP Soldier Hollow: Zastaví někdo ve sprintu mužů norské zámořské tažení? (startovní listina)

Johannes Thingnes Bø

Závody za oceánem se zatím nesou ve stylu velké norské jízdy. Individuální závody ovládli Johannes Thingnes Bø a Tiril Eckhoffová, muži uspěli ve štafetách a včerejší ženský sprint opanovala Marte Olsbuová Røiselandová. A aby toho nebylo málo, tak i pro dnešní sprint mužů je hlavním adeptem na výhru Nor Johannes Thingnes Bø. Za ním však stojí celá řada silných vyzyvatelů, kteří jsou připraveni využít jeho případného zaváhání.

Sprint mužů
Pátek 15. 2. 2019 | 19:15
cze 13. Krupčík, 29. Krčmář, 44. Šlesingr
Startovní listina

I dnes musíme favority hledat především v první polovině startovní listiny. Ten největší z nich ponese startovní číslo 31. Johannes Thingnes Bø má šanci již v Soldier Hollow vyrovnat rekord Magdaleny Forsbergové a Martina Fourcada v počtu individuálních výher za jednu sezónu. Dnes bude útočit na své třinácté sezónní vítězství.

Již před Norem ale vyrazí do závodu několik biatlonistů ze světové elity. Jako třetí půjde do závodu Němec Benedikt Doll, který v posledních týdnech jen marně hledá svou formu ze začátku ledna. Při dobré střelbě však může německý závodník bojovat o nejvyšší umístění. Jako prvního biatlonistu z elitní desítky Světového poháru uvidíme Juliana Eberharda (14). Rakušana i v této sezóně zdobí velmi rychlý běh, stejně jako Doll však potřebuje vylepšit střelbu. Právě sprint je však Eberhardova nejúspěšnější disciplína.

Julian EberhardFoto: Julian Eberhard (Autor: Petr Slavík)

Jen minutu po rakouském reprezentantovi se na start postaví další kandidát na přední příčky, Antonin Guigonnat (16). Guigonnat bude první ze silného tria, které nastoupí do závodu hned za sebou. Simon Eder (17), jeden z nejstabilnějších biatlonistů této sezóny, začne svůj závod hned po Francouzovi. Běžecky však Eder neřadí mezi nejrychlejší závodníky, sprint tak nepatří mezi jeho nejlepší disciplíny. Ten poslední v Antholzi se mu však nadmíru vydařil. Silnou trojici uzavře Alexandr Loginov s číslem 18, který se minulý týden v Canmore po menší odmlce opět vrátil na stupně vítězů.

Quentin Fillon Maillet (22) v Antholzi předvedl, že mu nevadí vysoká nadmořská výška a je schopen oloupit lídra Světového poháru o nějaké to vítězství. Lukas Hofer (26) jakoby v posledních týdnech trochu ztratil ze své skvělé běžecké formy, přesto se stále řadí mezi rychlejší běžce a i s tímto Italem musíme počítat v bojích o stupně vítězů. Na svůj výkon z Itálie bude chtít navázat Erlend Bjøntegaard (30). V Canmore konečně zaznamenal výraznější výsledek Erik Lesser (33), který se při neúčasti Arnda Peiffera bude muset hodně snažit, aby byla německá vlajka vysoko.

Ve své životní formě se minulý týden představil Vetle Sjaastad Christiansen (34), Benjamin Weger (37) bude v dnešním závodě potvrzovat dobrou sezónu. Rostoucí tendenci mají výkony Dominika Windische (39). Jako poslední ze širší světové špičky vyrazí do závodu s číslem 56 Henrik L’Abée-Lund.

Tomáš KrupčíkFoto: Tomáš Krupčík (Autor: Petr Slavík)

Ve třech nastoupí do závodu zástupci českých barev. Všichni tři patří do první poloviny startovní listiny. Jako první z nich rozjede svůj závod Tomáš Krupčík (13), který se v posledních týdnech může pyšnit nejlepší formou. V Antholzi se poprvé v kariéře dokázal kvalifikovat do závodu s hromadným startem, v Canmore si zajel svůj zatím nejlepší kariérní výsledek. Michal Krčmář, kterému se ze sprintů v této sezóně zatím nejlépe povedl hned ten první, pojede s číslem 29. Michal Šlesingr (44), který se do Světového poháru vrátil teprve minulý týden, bude určitě doufat v postupné zlepšování formy.

Hlavní foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *