Home > Závody > Sprintům na Mistrovství Norska kralovali Johannes Bø a Hilde Fenneová

Sprintům na Mistrovství Norska kralovali Johannes Bø a Hilde Fenneová

Johannes Thingnes Bø

Středisko Mo I Rana hostí od čtvrtka do neděle Mistrovství Norska v biatlonu. Zatím se odjely štafety a sprinty, které proměnil Johannes Bø v dvě zlaté medaile. Sprint žen ovládla Hilde Fenneová.

Štafetová bitva dvou velikánů

Ten, kdo navštívil čtvrteční štafety, nemohl litovat. Mezi muži totiž na posledním úseku svedli velký souboj o vítězství Johannes Bø a Emil Hegle Svendsen. Nakonec se o jednu desetinu sekundy radoval Bø a s ním Jarle Gjørven, Ole Erdal a Håvard Bogetveit v barvách týmu Sogn og Fjordane SSK.  Druhý tedy byl tým Sør-Trøndelag SSK a třetí Buskerud SSK, za který jeli Vetle Christiansen či Erlend Bjøntegaard.

Štafetu žen ovládly dva týmy Oslo og Akershus SSK. První místo brala díky dobré střelbě ta papírově slabší trojice Rikke Andersenová, Thekla Brunová-Lieová a Kristin Hjelstuenová. V druhém týmu, který za tím prvním zaostal o 24 sekund, jely Kaia Nicolaisenová, Fanny Birkelandová a Ingrid Tandrevoldová. Již více než dvě minuty ztrácel třetí tým Oppland SSK.

Výsledky štafety mužů
Výsledky štafety žen

Bø pozici favorita zvládl, Eckhoffová ne

Do sprintu mužů nenaskočili Tarjei Bø a Ole Einar Bjørndalen. Přesto jméno Bjørndalen figurovalo ve výsledkové listině a to hned dvakrát. Závodil jak Oleho synovec Dag, tak syn jeho bratrance Martin. Oba mladí biatlonisté skončili zhruba v polovině startovního pole.

Na samotném čele byl tak trochu podle očekávání Johannes Bø. I s jedním trestným kolem nadělil druhému v cíli Håvardu Bogetveitovi skoro 50 sekund. A ten přitom střílel čistě, stejně jako třetí Vetle Christiansen. Emil Hegle Svendsen skončil s jedním trestným kolem až 6.

Tiril Eckhoffová platila za největší favoritkou sprintu žen, ale nakonec byla poražena. Na obou střelbách udělala jednu chybu, stejně jako Hilde Fenneová. Ta se však dostala do cíle překvapivě o 3,5 sekundy rychleji. Třetí dojela Synnøve Solemdalová.

O víkendu budou následovat ještě stíhací závody a hromadné starty.

Výsledky sprintu mužů
Výsledky sprintu žen

Foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *