Home > Závody > Překvapení na ruském šampionátu. Sprinty vyhráli Mironovová a Slepov

Překvapení na ruském šampionátu. Sprinty vyhráli Mironovová a Slepov

Jevgenij Garaničev

V Uvatu dnes začalo až do příštího víkendu se táhnoucí Mistrovství Ruska. Úvodní sprinty tak trochu překvapivě vyhráli Světlana Mironovová a Alexej Slepov. Anton Šipulin nestartoval.

Mironovová před Virolajnenovou

Mironovová jednou minula vestoje, stejně jako Darja Virolajnenová. V cíli však byla o 13 sekund dříve. Přes půl minuty ztrácela třetí Irina Usluginová, která přitom střílela čistě. Zklamáním bylo 10. místo Iriny Starychovové či 22. místo Světlany Slepcovové.

Ruská jednička Tatjana Akimovová na startu nebyla. Naopak jsme mohli sledovat Jekatěrinu Jurlovovou, která měla letos mateřskou přestávku. Na střelnici byla 100%, ale na trati pochopitelně ztrácela. Skončila 24.

Výsledky sprintu žen

Vítězí bezchybný Slepov

Při absenci Antona Šipulina byl zřejmě největším favoritem sprintu Jevgenij Garaničev. Jedna chyba vestoje ho však poslala na třetí místo, o 20 sekund za bezchybného Alexeje Slepova. Čistě střílel také druhý Jurij Šopin.

Alexandr Loginov překvapivě příliš nezářil na trati, a tak s jediným trestným kolem skončil 7. Třikrát naopak musel kroužit 12. Anton Babikov. Celkem se na trať postavilo 105 biatlonistů.

Výsledky sprintu mužů

Zítra se v Uvatu pojedou stíhací závody.

Foto: Jevgenij Garaničev (© Georges Ménager, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *