Home > Novinky > Startuje IBU Cup i s desítkou českých reprezentantů

Startuje IBU Cup i s desítkou českých reprezentantů

Jevgenij Garaničev

Páteční sprinty IBU Cupu v norském Beitostølenu obstarají oficiální start sezóny 2016/2017. V akci bude řada známých jmen a také desítka českých reprezentantů.

Druholigový seriál bude mít celkem 9 dílů včetně lednového Mistrovství Evropy v polském středisku Duszniki-Zdrój. Vítězství z loňské sezóny obhajují Rus Matvej Jelisejev a Němka Nadine Horchlerová. V minulých ročních se mezi vítěze zařadila i jména, která se dnes pohybují na předních příčkách Světového poháru. Třeba Franziska Hildebrandová, Benedikt Doll či Maren Hammerschmidtová.

A známá jména budou na startu i nyní. V Beitostølenu se představí mezi muži Jevgenij Garaničev, Dmitrij Malyško, Daniel Böhm, Vladimir Iliev či Alexej Volkov. Hvězdami závodů žen budou Jekatěrina Glazyrinová, Anastasija Zagorujková, Coline Varcinová nebo Luise Kummerová.

Český biatlon má pro novou sezónu právo postavit v každém závodě pět mužů a žen. V Norsku ale nyní je 6 mužů a jen 4 ženy. Kouč mužského béčka Marek Lejsek chce prostřídat mladé biatlonisty, jeho protějšek Marián Málek zase postrádá Jitku Landovou a Veroniku Zvařičovou.

Česká nominace pro IBU Cup


Muži:
Tomáš Krupčík, Matěj Krupčík, Lukáš Kristejn, Tomáš Vojík, Jan Burian, Ondřej Hošek
Ženy: Kristýna Černá, Lea Johanidesová, Ludmila Horká, Markéta Davidová

Použitý zdroj: biatlon.cz
Foto: Jevgenij Garaničev (© Georges Ménager, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *