Home > Závody > Stíhací závody na Mistrovství Norska vyhráli Eckhoffová a Skjelvik

Stíhací závody na Mistrovství Norska vyhráli Eckhoffová a Skjelvik

Tiril Eckhoffová

Ve středisku Mo I Rana dnes pokračovalo Mistrovství Norska. Už ale bez vítěze sprintu Johannese Bøho, jehož na čele překvapivě zastoupil Kristoffer Skjelvik. Mezi ženami se dočkala zlata Tiril Eckhoffová.

Absence hvězd využil Skjelvik

Stíhací závod mužů se jel bez bratrů Bøů, Bjørndalena i Svendsena. Ani to ale nesnižuje skvělý výkon Kristoffera Skjelvika podpořený čtyřmi nulami. Díky tomu porazil druhého Aslaka Nensetera o 50 sekund.

Až za nimi stanuli mnohem zkušenější borci v čele s třetím Henrikem L’Abée-Lund. Rychlého běžce zbrzdily tři chyby. Chybovali i pátý Vetle Christiansen, osmý Lars Birkeland či jedenáctý Erlend Bjøntegaard.

Výsledky stíhacího závodu mužů

Zlato pro Eckhoffovou

Hilde Fenneová nedokázala ve stíhacím závodě využít nejvýhodnější startovní pozice. Na střelnici nechala šest nesestřelených terčů a propadla se na třetí místo. Jen třikrát naproti tomu chybovala Tiril Eckhoffová, což jí po stříbru ze sprintu nyní zaručilo zlato. Fenneovou porazila 54 sekund.

Čtyři nuly posunuly ke stříbru Kaiu Nicolaisenovou, která na vítězku ztratila 34 sekund. Po 10. místě ze sprintu zabrala Marte Olsbuová a s jediným trestným kolem vyšplhala až těsně pod pódium. Těsně tak vyhrála souboj s další zkušenou biatlonistkou Synnøve Solemdalovou.

Výsledky stíhacího závodu žen

Norské mistrovství uzavřou zítřejší hromadné starty.

Foto: Tiril Eckhoffová (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *