Home > Závody > Stíhačku suverénně opanovala Mäkäräinenová. Johanidesová bere 8. místo

Stíhačku suverénně opanovala Mäkäräinenová. Johanidesová bere 8. místo

Kaisa Mäkäräinenová

Stíhací závod žen na Mistrovství světa v letním biatlonu v Otepää měl jasnou královnu v podobě Kaisy Mäkäräinenové. Dobrým výkonem se prezentovala 8. Lea Johanidesová.

Kaisa přebírá vedení

Ihned po startu spustila Kaisa Mäkäräinenová své turbo a už na první střelbě ležela vedle Oleny Pidhrušné. Obě střílely za jedna a stadion tak opouštěly společně. O 10 sekund dál byla další Ukrajinka Iryna Varvynecová.

Skvěle vyšla úvodní položka Lucii Charvátová. Nula posunula českou závodnici na 7. místo. To Lea Johanidesová musela na jedno trestné kolo.

Během druhého okruhu Mäkäräinenová Pidhrušné odjela. Co víc, Finka střílela oproti dvěma nepřesnostem Ukrajinky čistě.

Tři chyby zkomplikovaly cestu za medailí Charvátové. Mezičasem po střelbě projížděla jako osmá. Těsně před ní jela nyní čistá Johanidesová.

Suverénní Kaisa

Ani první stojka nezpomalila spanilou jízdu favorizované Finky. Mäkäräinenová přidala druhou nulu a její náskok na druhou Olenu Pidhrušnou činil skoro dvě minuty. Kousek za stupni vítězů už byla pátá Johanidesová. Její nula byla v kontrastu s třemi nepřenostmi 12. Charvátové.

Kaisa Mäkäräinenová zakončila stíhací závod a s ním celý šampionát stylově. Čtvrtou střelbu zvládla za nula a potřetí v kariéře si dojela pro zlato z letního šampionátu. Předtím se shodou okolností ze dvou titulů radovala v roce 2007 také v Otepää.

Další korejská medaile

Nulou na závěrečné položce si zajistila stříbro včerejší vítězka Olena Pidhrušná. Už druhá medaile pak zamířila do Jižní Koreji, Anna Frolinová tentokrát skončila třetí.

Ještě při odjezdu ze střelnice držela pátou příčku Lea Johanidesová. I konečná 8. pozice je však solidním počinem. Lucii Charvátové se bohužel opět nevedlo na střelnici. Třetí nejrychlejší běžkyně závodu nemohla s 8 chybami myslet na lepší než 12. místo. Na Kristýnu Černou zbyla 34. příčka.

Výsledky závodu

Analýza závodu

Medailové pořadí
Země Z S B =
ukr 3 3 3 9
fin 2 0 1 3
svk 2 0 0 2
cze 1 2 1 4
rus 1 1 2 4
pol 0 2 1 3
kor 0 1 1 2

Foto: Kaisa Mäkäräinenová (© Instagram K. Mäkäräinenové)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *