Home > Závody > Stříbrná tečka! Jan Burian nestačil ve stíhacím závodě jen na Ukrajince Myhdu

Stříbrná tečka! Jan Burian nestačil ve stíhacím závodě jen na Ukrajince Myhdu

Čeští junioři s trenérem Lejskem

Závěrečný závod Mistrovství světa v letním biatlonu v Otepää přinesl pátou českou medaili. Ve stíhačce juniorů ji vybojoval Jan Burian. Zvítězil Anton Myhda.

Česko vs Ukrajina

Anton Myhda nabídl českým reprezentantům šanci chybou hned na úvodní ležce. Jednu nepřesnost zopakovali i Jan Burian s Ondřejem Hoškem. Burian se i tak přiblížil Ukrajinci a záhy po střelbě ho i předjel. Hošek držel třetí příčku, dvakrát nepřesný Jakub Procházka se propadl na 7. místo.

Druhá střelba přinesla dva ukrajinsko-české souboje. Oba dopadly lépe pro závodníky z východu. Myhda střílel čistě a znovu trochu poodjel jednou nepřesnému Burianovi. Stejné střelecké skóre bylo i mezi Ivkem a Hoškem. Dvě nepřenosti opět vyrobil Procházka a vypadl z elitní desítky.

Stříbrný Burian

Rychlý Burian před první stojkou znovu dýchal Myhdovi na záda. Ukrajinec však střílel čistě, kdežto náš reprezentant jednou minul. Na dostřel třetího místa se dostal Hošek, i když dvakrát mířil mimo. Ivko totiž nechal tři nesestřelené terče.

Anton Myhda odmítl nulou na závěrečné střelbě jakékoliv komplikace. Po výhře ve sprintu tak oslavil druhé zlato. Spokojený ale mohl být i Jan Burian. Sice se opět nevyhnul jednomu trestnému kolu, ale i tak si pohodlně dojel pro další stříbro.

Ondřeji Hoškovi bohužel obhajoba bronzu těsně nevyšla. Na poslední stojce jednou chyboval, kdežto Maksym Ivko dal pět z pěti. Jakub Procházka dosáhl na kuriózní střeleckou bilanci, když čtyřikrát zapsal dvě chyby. Byl z toho propad na 20. místo.

Výsledky

Analýza závodu

Medailové pořadí
Země Z S B =
ukr 4 3 4 11
fin 2 0 1 3
svk 2 0 0 2
cze 1 3 1 5
rus 1 1 2 4
pol 0 2 1 3
kor 0 1 1 2

Foto: Čeští junioři s trenérem Lejskem (Autor: Tomáš Bláha)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *