Home > Novinky > Stopka pro Fialkovy. Slovenský svaz zakázal sestrám reprezentaci

Stopka pro Fialkovy. Slovenský svaz zakázal sestrám reprezentaci

Paulína Fialková

Konflikt mezi sestrami Fialkovými a Slovenským svazem biatlonu vygradoval. Disciplinární komise potrestala své dvě biatlonistky zákazem reprezentace Slovenska, čímž jim znemožnila start na mezinárodních závodech.

Paulína a Ivona Fialkovy odmítly podepsat reprezentační smlouvu. Podle Denníku Šport jde především o rozpor u marketingových záležitostí. Otec obou biatlonistek k tomu dodal, že svaz má na biatlonistky nepřiměřené osobnostní nároky a nechce jim garantovat účast jejich trenérů na reprezentačních akcích.

Slovenský svaz biatlonu už ale avizoval, že ustupovat nehodlá. Podle viceprezidenta Marka Matiaška není možné, aby měli někteří reprezentanti zvláštní podmínky. Smlouvu podle něj podepsali krom Fialkových všichni, i největší hvězda Anastasia Kuzminová.

Černý scénář se naplnil včera na zasedání disciplinární komise SSB v Banské Bystrici, kde bylo jednohlasně rozhodnuto o potrestání rebelujících sportovkyň. Verdikt zněl: „Zákaz startu na soutěžích spojených s reprezentací Slovenské republiky.“

Na své FB stránce to okomentovala Paulína Fialková. „Slovenský svaz biatlonu bohužel naplnil své hrozby a zakázal nám reprezentovat svou vlast.“

Skutečně tedy neuvidíme sestry Fialkovy za tři týdny u startu Světového poháru v Pokljuce? V tuto chvíli jsou ve hře tři varianty.

Fialkovy se proti rozhodnutí odvolají a budou čekat na přezkoumání. Také můžou inkriminovanou smlouvu podepsat, čímž by okamžitě zneplatnili včerejší verdikt. A je tu i poslední možnost, že biatlonistky smlouvu skutečně nepodepíšou. Pak by šlo o to, jestli vedení slovenského biatlonu zůstane i nadále neústupné.

Čtěte také: Sestry Fialkovy nepodepsaly reprezentační smlouvu. Přijdou o Světový pohár?

Zdroje: FB stránka P. Fialkové, SITA, Šport.sk
Foto: Paulína Fialková (Autor: Petr Slavík)

2 thoughts on “Stopka pro Fialkovy. Slovenský svaz zakázal sestrám reprezentaci

  1. Vypadá to jako u nás před krátkým časem “tanečky” kolem Ledecké. Naštěstí k dohodě došlo, protože ani lyžařští bafuňáři si nechtěli uříznout nebetyčnou ostudu před celým světem – tedy nedomluvit se na další reprezentaci s dvojnásobnou olympijskou vítězkou.
    Případ Fialkových je velmi podobný, ale ony nemají tak silnou pozici jako Ledecká. Těžko říct, jak to dopadne. Můžeme jim jedině držet palce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *