Home > Novinky > Švýcaři rekonstruují biatlonový areál. Chtějí pořádat SP a MS

Švýcaři rekonstruují biatlonový areál. Chtějí pořádat SP a MS

lenzerheide_vizualizace_press

Foto: Vizualizace provozní budovy plánované Nordic House Biatlon Areny (zdroj: tisková fotografie)

Světový biatlon by v nejbližších letech měl zavítat do Švýcarska. Zastupitelé obce Lantsch/Lenz totiž dali zelenou přestavbě biatlonového areálu v Lenzerheide.

Biathlon-Arena Lenzerheide je jediným biatlonovým střediskem s B licencí ve Švýcarsku. Cílem je nyní obdržet A licenci, která je potřebná k pořádání závodů Světového poháru a Mistrovství světa. K tomu chybí nějaké stavební úpravy a provozní budova. Tu bude možné vybudovat za několik milionů švýcarských franků (1 frank je zhruba 25 Kč) díky účasti soukromého investora.

Švýcaři chtějí o licenci usilovat nejpozději v roce 2016. Kromě toho by v Lenzerheide rádi zřídili národní tréninkové centrum. Po obdržení A licence je pak v plánu kandidatura na pořádání Mistrovství světa v roce 2021 nebo 2022 a uskutečnění Světového pohár v roce 2020. Otevření zrekonstruovaného areálu je naplánováno na podzim příštího roku.

Švýcarsko zatím hostilo Světový pohár dvakrát, ale od těchto závodů uplynula už dlouhá doba. V sezóně 1981/82 se závodilo v Egg am Etzel, o dva roky později pak Pontresině. Samotné Lenzerheide má zkušenosti s pořádáním Světového poháru v alpském lyžování a běžecké Tour de Ski.

Zdroj: suedostschweiz.ch

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *