Home > Novinky > Švýcaři vybrali do národního týmu Wegera, Häckiovou a S. Gasparinovou

Švýcaři vybrali do národního týmu Wegera, Häckiovou a S. Gasparinovou

Benjamin Weger

Benjamin Weger, Lena Häckiová a Selina Gasparinová se vešli do národního týmu Švýcarska pro příští sezónu. Do A týmu bylo nominováno dalších pět biatlonistů, v B týmu najdeme i nadějné juniory.

Devětadvacetiletý Benjamin Weger byl v uplynulé sezóně švýcarskou jedničkou. Devětkrát se vešel v závodech Světového poháru do desítky a celkově skončil 14. Dařilo se také Leně Häckiové, která ve 23. letech figurovala na celkové 25. příčce. V národním týmu je doplní Selina Gasparinová. Ta se po mateřské pauze vrátila mimo jiné devátým místem ve vytrvalostním závodě na Mistrovství světa v Östersundu.

Do A týmu byli zařazeni 45. muž loňského ročníku Jeremy Finello a 58. Martin Jäger. Pro oba to byla životní zima. V áčku je také Elisa Gasparinová, třetí ze sester Aita Gasparinová je součástí B týmu. Společnost jí budou dělat tři talentovaní biatlonisté. Niklas Hartweg se letos stal dorosteneckým mistrem světa, Sebastian Stalder a Nico Salutt zase sbírali medaile v IBU Junior Cupu.


Švýcarská reprezentace pro sezónu 2019/20

Národní tým: Selina Gasparinová, Lena Häckiová, Benjamin Weger

A tým: Irene Cadurischová, Jeremy Finello, Elisa Gasparinová, Martin Jäger, Serafin Wiestner

B tým: Mario Dolder, Aita Gasparinová, Niklas Hartweg, Susi Meinenová, Eligius Tambornino, Nico Salutt, Sebastian Stalder

C tým: Sandro Bovisi, Joscha Burkhalter

Zdroj: swiss-ski.ch
Foto: Benjamin Weger (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *