Home > Doporučujeme > 10 nejlepších běžkyň sezóny 2018/2019

10 nejlepších běžkyň sezóny 2018/2019

Markéta Davidová

V pouhých 22 letech se Markéta Davidová zařadila v uplynulé sezóně Světového poháru mezi absolutní běžeckou špičku. Které biatlonistky jí dělají společnost v žebříčku 10 nejlepších běžkyň?

Žebříček nejlepších běžkyň je sestaven na základě průměrné pozice v běžeckém pořadí sprintů.

#10 Světlana Mironovová

Průměrná pozice: 12.

Na tuto pětadvacetiletou Rusku pozor. Do Světového poháru naskočila až po Novém roce, ale hned se zařadila mezi elitní běžkyně. Jenže střílela s úspěšností 73 %, a tak jejím maximem bylo sedmé místo ze sprintu v Antholzi. To jedinkrát neminula ani jeden terč.

#9 Dorothea Wiererová

Průměrná pozice: 12.

Tradičně patří k nejrychlejším na střelnici, ale vítězce velkého křišťálového glóbu to v zimě i dobře běhalo. Nejlépe ve sprintu v Hochfilzenu, kde si třetím místem pomohla k první výhře v sezóně. Posléze přidala ještě další dvě.

Dorothea WiererováFoto: Dorothea Wiererová (Autor: Petr Slavík)

#8 Markéta Davidová

Průměrná pozice: 11.

Formálně pořád patřila mezi juniorky, ale na tratích proháněla ty největší hvězdy. Dvakrát jí ve sprintech patřil pátý nejrychlejší běžecký čas, na Mistrovství světa z toho vytěžila sedmé místo. V Antholzi sedmý čas podpořila čistou střelbou a díky tomu poprvé v kariéře zvítězila.

Markéta DavidováFoto: Markéta Davidová (Autor: Petr Slavík)

#7 Lisa Vittozziová

Průměrná pozice: 8.

Čtyřiadvacetiletá Italka dokráčela k druhému místu v hodnocení Světového poháru zásluhou životní střelecké i běžecké formy. Na německých štacích patřila ve sprintech mezi tři nejrychlejší a právě v Oberhofu si připsala první dva triumfy v elitním seriálu.

Lisa VittozziováFoto: Lisa Vittozziová (Autor: Petr Slavík)

#6 Célia Aymonierová

Průměrná pozice: 8.

Šestou nejrychlejší ženu Světového poháru najdeme v celkovém hodnocení stejně jako loni na 24. příčce. Důvod je jasný, Francouzka vestoje trefí jen 7 terčů z 10. Ve sprintu v Oslu se ale chyb vyvarovala a s třetím běžeckým časem brala životní čtvrté místo.

Célia AymonierováFoto: Célia Aymonierová (Autor: Petr Slavík)

#5 Denise Herrmannová

Průměrná pozice: 6.

První trimestr jí tolik nevyšel, ale po Novém roce byla jako vyměněná. Bývalá běžkyně na lyžích byla nejrychlejší ve čtyřech sprintech, byť největší úspěch přišel paradoxně ve čtyřpoložkovém závodě. Stala se mistryní světa ve stíhacím závodě.

Denise HerrmannováFoto: Denise Herrmannová (Autor: Petr Slavík)

#4 Tiril Eckhoffová

Průměrná pozice: 6.

Asi chtěla být ve Světovém poháru výš než na 13. místě, ale minimálně s během mohla být spokojená. Třikrát figurovala ve sprintu mezi třemi nejrychlejšími ženami, problémem byla 76% střelba. Ukázalo se to i na Mistrovství světa, kde ve sprintu brala po dvou chybách deváté místo. I z něj ale vyšplhala ve stíhačce pro stříbro.

Tiril EckhoffováFoto: Tiril Eckhoffová (Autor: Petr Slavík)

#3 Marte Olsbuová Røiselandová

Průměrná pozice: 6.

V úvodním sprintu v Pokljuce zajela čtrnáctý čas, v Hochfilzenu osmý a pak už nebyla horší než šestá. Rostoucí forma dovedla norskou biatlonistku k premiérovým dvěma výhrám v Novém Městě na Moravě a následně k jedné výhře v Soldier Hollow. V Östersundu si druhý nejlepší běh ve sprintu pokazila čtyřmi chybami.

Marte Olsbuová RøiselandováFoto: Marte Olsbuová Røiselandová (Autor: Petr Slavík)

#2 Anastasia Kuzminová

Průměrná pozice: 4.

Není škoda končit? Slovenská reprezentantka ve 34 letech udivovala strojovým během, nejhůře byla v běžeckém pořadí ve sprintech osmá. Stala se mistryní světa, k tomu přidala další čtyři výhry. Jen velký křišťálový glóbus jí nadobro unikl.

Anastasia KuzminováFoto: Anastasia Kuzminová (Autor: Petr Slavík)

#1 Kaisa Mäkäräinenová

Průměrná pozice: 4.

Ve 36 letech je nejlepší běžkyní ve Světovém poháru. Je třeba k tomu něco dodávat? Ve třech sprintech byla nejrychlejší, v dalších pěti figurovala do pátého místa. Třikrát zvítězila, momentálně je na 26 výhrách. Toto číslo nemusí být konečné, protože sympatická Finka má stále chuť závodit.

Kaisa MäkäräinenováFoto: Kaisa Mäkäräinenová (Autor: Petr Slavík)


Pod čarou

Úchvatný výkon předvedla v Novém Městě na Moravě Laura Dahlmeierová, když se vrátila do Světového poháru nejrychlejším běžeckým časem. Na běžecké pódium se jednou podívala také Paulína Fialková a velké zlepšení zaznamenala Američanka Clare Eganová. V Oslu byla dokonce čtvrtá nejrychlejší.

Veronice Vítkové patřil v průměru 40. čas, nejlépe běžela v Ruhpoldingu (24.). Na stejně dobré umístění v běžeckém pořadí dosáhla v Novém Městě na Moravě Lucie Charvátová, průměrně ve sprintech 60. nejrychlejší. Eva Puskarčíková zajížděla v průměru 52. čas, se zdravím bojující Jessica Jislová 81.

Čtěte také: 10 nejlepších běžců sezóny 2018/19

Hlavní foto: Markéta Davidová (Autor: Petr Slavík)

2 thoughts on “10 nejlepších běžkyň sezóny 2018/2019

  1. Jenom Vás doplním: stejně jako Denise Herrmannová je i Célia Aymonierová bývalou běžkyní (na lyžích) a obě reprezentovaly své země na ZOH v Soči r. 2014.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *