Home > Novinky > Švýcarky bude trénovat sestřenice Simona Edera

Švýcarky bude trénovat sestřenice Simona Edera

Lena Häckiová

Švýcarské biatlonistky už ví, kdo je povede do nadcházející sezóny. Po odchodu Itala Armina Auchentallera k americkým ženám padla volba na Rakušanku Sandru Flungerovou.

Mladá, ale úspěšná trenérka

Teprve 36letá Sandra Flungerová je bývalou biatlonistkou, která se ihned po skončení kariéry vrhla na trenérskou dráhu. Od roku 2013 do roku 2016 pracovala u rakouského týmu, posléze vytvořila spolu se svým strýcem Alfredem Ederem skupinu čítající pět biatlonistek a Simona Edera.

Právě bratranec Simon zařídil Flungerové dosud největší úspěch v její trenérské kariéře, když na loňském Mistrovství světa v Hochfilzenu vybojoval dva bronzy.

Simon EderFoto: Simon Eder (Autor: Petr Slavík)

Švýcarky mají potenciál

Flungerová už má za sebou úvodní soustředění v Magglingenu. „Je to mladý tým, který má potenciál. Co nejdřív se ale musí zlepšit úspěšnost a rychlost střelby. Nahoru musí jít samozřejmě i běh, jinak nelze držet krok se špičkou,“ říká Rakušanka na adresu svých svěřenkyň.

V národním týmu momentálně figurují 22letá naděje Lena Häckiová a Selina Gasparinová, která kvůli mateřským povinnostem většinu sezóny vynechá. Sandra Flungerová může spoléhat i na zlepšující se Irene Cadurischovovou či Elisu a Aitu Gasparinovy.

U švýcarských biatlonistů zůstává německý trenér Jörn Wollschläger. Jeho hlavním trumfem je Benjamin Weger, která se jako jediný muž probil do národního týmu.


Složení švýcarské reprezentace pro sezónu 2017/18

Národní tým: Selina Gasparinová, Lena Häckiová, Benjamin Weger

A tým: Irene Cadurischová, Mario Dolder, Jeremy Finello, Elisa Gasparinová, Serafin Wiestner

B tým: Joscha Burkhalter, Aita Gasparinová, Martin Jäger, Susi Meinenová, Eligius Tambornino

Zdroj: swiss-ski.ch
Hlavní foto: Lena Häckiová (Autor: Christian Bier, pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *