Home > Závody > Na švýcarsko-belgickém šampionátu uspěli S. Gasparinová, Weger a Fl. Claude

Na švýcarsko-belgickém šampionátu uspěli S. Gasparinová, Weger a Fl. Claude

Selina Gasparinová

Jarní teploty provázely víkendové společné Mistrovství Švýcarska a Belgie, které se konalo v německém středisku Notschrei. Tituly ve sprintu i v hromadném startu získali Selina Gasparinová a Benjamin Weger, byť toho ve prvním závodě pokořil belgický reprezentant Florent Claude.

Selina Gasparinová na tratích v Černém lese ukázala, že její výkonnost po mateřské pauze roste. Ve sprintu udělala dvě chyby, ale i tak porazila tradičně rychlou Lenu Häckiovou (tři chyby) o 27 sekund. Bronz patřil Aitě Gasparinové, nejmladší ze sester.

V nedělním hromadném startu Selina Gasparinová minula dokonce čtyři terče, bezchybnou Ladinu Meierovou-Rugeovou však zdolala o 11,4 sekundy. Pro bronz si dojela Susi Meinenová.

Sprintu mužů ovládl bezchybný Francouz v belgických službách Florent Claude. Benjamin Weger chyboval jednou při střelbě vestoje a skončil o 14,5 sekundy druhý. Třetí místo bral Jeremy Finello.

K prohození pozic na čele došlo v hromadném startu. Weger sice obkroužil dvě trestná kola a Claude jen jedno, ale rychlý Švýcar byl v cíli o minutu a 15 sekund dřív. Za nimi opět skončil třetí Finello.

Foto: Selina Gasparinová (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *