Home > Doporučujeme > V české nominaci pro mistrovství světa je i juniorka Vinklárková

V české nominaci pro mistrovství světa je i juniorka Vinklárková

Tereza Vinklárková

Český biatlon bude na Mistrovství světa v italském Antholzi reprezentovat pět mužů a pět žen, mezi nimi i debutantka Tereza Vinklárková.

Na základě postavení ve Světovém poháru si už dříve nominaci zajistili tři nejlepší muži a ženy. Ty na návrh trenérů doplnila další dvě jména.

Trenér mužů Zdeněk Vítek již dříve avizoval, že v předběžné nominaci figurují Adam Václavík jako čtvrtý nejvýše postavený ve SP a Michal Šlesingr, se kterým se počítá pro štafetu.

Po skončení juniorského světového šampionátu byla nominace potvrzena. V případě potřeby může dojít k donominování některého ze závodníků, kteří budou na IBU Cup v nedalekém Martellu.

Kouč žen Egil Gjelland přidal k nejlepší trojici podle očekávání Jessicu Jislovou a při absenci Veroniky Vítkové i Terezu Vinklárkovou. Ta je momentálně nejlepší českou juniorkou, na šampionátu v Lenzerheide obsadila páté, šesté a třinácté místo. Letos už zajela také 20. příčku v IBU Cupu, s Vítězslavem Hornigem pak byla pátá ve smíšených dvojicích.

Pokud by se jednadvacetiletá Brňačka postavila na start některého ze závodů, šlo by o její premiéru v elitním seriálu.

Česká nominace pro MS v Antholzi

Muži: Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Jakub Štvrtecký, Adam Václavík

Ženy: Markéta Davidová, Lucie Charvátová, Jessica Jislová, Eva Kristejn Puskarčíková, Tereza Vinklárková

Foto: Tereza Vinklárková (Autor: Jiří Zaňát)

6 thoughts on “V české nominaci pro mistrovství světa je i juniorka Vinklárková

 1. Snad se Vinklárková uvede aspoň tak dobře jako Voborníková.
  Vítkové přeju hlavně ÚPLNÉ uzdravení – a snad ještě nějaké mistrovství…

   1. IBU Cup v Martellu jí dá podle mě víc, než dělat náhradnici na MS. I když i to by byla určitě zajímavá zkušenost. Ani Vinklárková nemá vůbec jistý, že si zazávodí. Čas těchto juniorek ještě přijde a snad je budeme vídat od příštího roku v SP už pravidelně.

 2. Ještě k Vítkové:
  Velice vám vytýkám, že na na stránkách Českého biatlonu (Czech biathlon union) jste sice velmi obsáhle zveřejnili BIATLONOVÉ ÚSPĚCHY NA SVĚTOVÝCH ŠAMPIONÁTECH JUNIORŮ A DOROSTU; soupis úspěchů ale vynechal ten největší: TITUL DOROSTENECKÉ MISTRYNĚ SVĚTA Z 31. 1. 2006, který získala VERONIKA VÍTKOVÁ!!!
  Styďte se!!

 3. Je skoda ze Vitkova jeste neni zdrava a dofuam jjeste pobezi SP. Vinklarkova lepsi Vobornikova a uznam nominaci Vinklarkove na MS. A dofuam na MS stafetu zen nastoupi Vinklarkova nez Charvatovou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *