Home > Novinky > Tarjei Bø může přijít o úvod sezóny. Nikdo neví, co s ním je

Tarjei Bø může přijít o úvod sezóny. Nikdo neví, co s ním je

Tarjei Bo

Nijak veselá nálada nepanuje u norských mužů. Rozpaky budí zdravotní stav a kondice Tarjeiho Bøa. Co je nejhorší – nikdo zatím neví, co přesně mu je.

Norský tým se připravuje ve Sjusjøenu, kde se dneska konají první testovací závody. Tarjei Bø se jich však nezúčastní. Už odcestoval domů a čeká na výsledky lékařských testů.

„Nevíme, co se děje. Nemáme na to žádnou odpověď. Neřekl bych, že je nemocný, ale něco není v pořádku. Není na tom po fyzické stránce tak, jak by měl být,“ sdělil pro NRK norský kouč Egil Kristiansen.

V Norsku se již mluví o tom, že by starší z bratrského dua nemusel být připraven vystartovat v úvodních závodech Světového poháru v Östersundu a možná ani na dalších štacích. „Myslím, že je důležité, aby se Tarjei díval do budoucna. Nesmí přemýšlet o prvních závodech Světového poháru a spěchat. Musí vědět, že má dost času a to, co se bude dít po Vánocích, je důležitější než startovat v prvních závodech,“ říká s ohledem na vrchol sezóny v podobě Mistrovství světa Kristiansen.

Norské muže tak potkala další nepříjemná zpráva po tom, co Emil Hegle Svendsen přišel o významnou část přípravy kvůli potížím s dýchacími cestami. „Je to smutné. Pro každého sportovce je těžké, když nemůže trénovat a závodit. Je to těžké a nudné. Soucítím s ním,“ chápe Svendsen momentální rozpoložení svého krajana.

Zdravotní trable nepronásledují jen muže, ale třeba i Marte Olsbuovou. Ta se v minulém měsíci musela podrobit operaci slepého střeva.

Zdroj: nrk.no
Foto: Tarjei Bø (© Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *