Home > Novinky > Tomáš Krupčík naskočí poprvé v sezóně do Světového poháru

Tomáš Krupčík naskočí poprvé v sezóně do Světového poháru

Po životní sezóně, během které dojel ve Světovém poháru čtyřikrát do 20. místa, zbrzdily Tomáše Krupčíka v přípravě vleklé zdravotní sezóny. Až nyní, v lednu, se poprvé postaví na start Světového poháru.

Tomáš Krupčík začal sezónu v IBU Cupu, kde se mu zprvu tolik nevedlo, ale v posledním závodě v Obertilliachu už skončil šestý.

V sestavě pro Oberhof doplní Michala Krčmáře a Jakuba Štvrteckého. Po vynechaných závodech ve Francii se vrací i Ondřej Moravec a Michal Šlesingr, kteří se individuálně připravovali v Rakousku.

Nominace nebyla snadná. „Nebylo to jednoduché, kluci jsou relativně vyrovnaní. Hledali jsme nejschůdnější variantu. Potřebujeme vyzkoušet, jak na tom jsou všichni s formou,“ vysvětlil pro web Českého svazu biatlonu trenér Zdeněk Vítek.

Do IBU Cupu tak poslal i přes solidní start sezóny Adama Václavíka. „Nerad ho posílám na nižší soutěž, ale i ta má kvalitu. Navíc tam pojede dva individuální závody. V Oberhofu se mohlo stát, že by jel pouze sprint.“

Sestava žen se oproti Le Grand-Bornand nemění. „Máme čtyři holky a jedou se dvě štafety. To není ideální stav. Zvažujeme náhradnici,“ řekl asistent trenéra Jiří Holubec.

Zatím není jisté, která biatlonistka by mohla být připravená zaskočit ve štafetě v Oberhofu a v Ruhpoldingu. Veronika Vítková odjela za přípravou do rakouského Obertilliachu a ještě s trenéry nestanovila datum svého návratu do Světového poháru.

Česká nominace pro Oberhof

Muži: Michal Krčmář, Tomáš Krupčík, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Jakub Štvrtecký

Ženy: Markéta Davidová, Lucie Charvátová, Jessica Jislová, Eva Kristejn Puskarčíková

Zdroj: biatlon.cz
Foto: Tomáš Krupčík (Autor: Petr Slavík)

4 thoughts on “Tomáš Krupčík naskočí poprvé v sezóně do Světového poháru

  1. To, že se vrací Tomáš Krupčít, tak to je pozitivní zpráva. Snad se mu bude dařit stejně jako loni (doufám). S tím Adamem Václavíkem nevím. Mně se zdálo, že se konečně letos chytá. Navíc by jel sprint a mohl by i štafetu. No ale trenér je pán, tak to musíme respektovat.

  2. Naprostý souhlas, jenom se divím, že trenéři uvažují o náhradnici teprve teď. Ta tam měla být už od Hochfilzenu!! Proč nezkusit Tkadlecovou nebo možná Jurčovou či Voborníkovou?

    1. Skvělou zprávu jsem si před chvílí přečetl na svazovém Instagramu. Do sestavy pro Oberhof byla podle všeho doplněna Tereza Voborníková.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *