Home > Novinky > Němci budou v Oberhofu bez Lessera, u Preußové je otazník

Němci budou v Oberhofu bez Lessera, u Preußové je otazník

Němečtí trenéři nominovali na domácí Světový pohár v Oberhofu 6 mužů a neobvykle 7 žen. Důvod je jasný: Franziska Preußová je nemocná a minimálně v úvodních závodech by měla chybět.

U mužů dochází k jedné změně. „Lucas Fratzscher nahradí v Oberhofu Erika Lessera. Lucas drží první místo v hodnocení IBU Cupu. Erik, i vinou zdravotních problémů, nepředváděl takové výkony, jaké bychom očekávali. Bude startovat na IBU Cupu v Osrblí,“ vysvětlil výměnu německý šéftrenér Mark Kirchner.

Po třítýdenním tréninkovém kempu se do Světového poháru vrací zkušená Franziska Hildebrandová. Naopak její jmenovkyni Preußovou možná fanoušci neuvidí. „Franziska stále laboruje s onemocněním nosních dutin, má rýmu a kašle. Už se to zlepšovalo, ale kolem svátků nemohla 10 dní trénovat. Proto je nominovaná jen jako sedmá žena. Když se to bude dobře vyvíjet, mohla by absolvovat hromadný start,“ říká trenér žen Kristian Mehringer.

Další němečtí biatlonisté jsou před startem domácího Světového poháru v pořádku. Někteří trénovali přes svátky v zahraničí. Benedikt Doll v rakouském Seefeldu, Johannes Kühn s Arndem Peifferem v Obertilliachu a Denise Herrmannová přímo z Francie zamířila do švýcarského Davosu.

Německá nominace pro SP v Oberhofu

Muži: Benedikt Doll, Lucas Fratzscher, Philipp Horn, Johannes Kühn, Arnd Peiffer, Simon Schempp

Ženy: Marion Deigenteschová, Maren Hammerschmidtová, Denise Herrmannová, Janina Hettichová, Franziska Hildebrandová, Vanessa Hinzová, Franziska Preußová

Zdroj: DSV
Foto: Erik Lesser (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *