Home > Preview > Týmy před sezónou 2017/2018: Bulharsko

Týmy před sezónou 2017/2018: Bulharsko

Krasimir Anev

Kde jsou ty časy, kdy bulharské ženy vládly světu. Nyní je zastupují jejich mužští protějšci, kteří už pokukují po medailových příčkách. Dočkají se v olympijské sezóně?


Bulharsko v sezóně 2016/2017

Pohár národů mužů: 11. místo
Pohár národů žen: 19. místo
Nejlepší muž: 26. Krasimir Anev
Nejlepší žena: 91. Emilija Jordanovová


V Bulharsku mohli být po minulé sezóně spokojení. Tedy pokud mluvíme o mužské části reprezentace. Vladimir Iliev se stal mistrem Evropy a ve Světovém poháru si pátou příčkou vytvořil osobní maximum. Krasimir Anev zase exceloval šestým a sedmým místem na Mistrovství světa v Hochfilzenu.

K tradičně silnému duu se přidal i Anton Sinapov. Teprve 24letý biatlonista šokoval v Hochfilzenu 11. příčkou ve sprintu a ukázal, že by mohl být budoucností bulharského biatlonu. Vždyť Anev a Iliev už se přehoupli přes třicítku.

Jak Iliev, tak Anev ale mají stále prostor pro zlepšování se. Druhý jmenovaný naznačil další progres na letošním Mistrovství světa v letním biatlonu, kde bral bronz ve stíhacím závodě. V loňské sezóně byl třetím nejlepším střelcem ve Světovém poháru, takže rezervy může hledat spíš v běhu. Iliev to má zase naopak.

Abychom stále nemluvili jen o mužích, tak se můžeme zastavit i u žen. V minulé sezóně dosáhla na body jen Emilija Jordanovová. Formu si ale načasovala ideálně, byla totiž 24. ve vytrvalostním závodě na Mistrovství světa.

Problémem Bulharska je, že ji v týmu žen nemá kdo doplnit. Naději do budoucna dávají výkony dorostenek na letošním MSJ. Milena Todorovová tam byla třikrát v elitní desítce.

Složení reprezentace žen
Věk Starty ve SP Nejlépe ve SP
Emilija Jordanovová 28 let 182 19. místo
Daniela Kaděvová 23 let 15 72. místo
Dafinka Kojevová 27 let 28 74. místo
Stefani Popovová 24 let 68 67. místo
Děsislava Stojanovová 25 let 112 22. místo
Složení reprezentace mužů
Věk Starty ve SP Nejlépe ve SP
Krasimir Anev 30 let 229 4. místo
Dimitar Gerdžikov 25 let 47 38. místo
Vladimir Iliev 30 let 214 5. místo
Dimitar Partalov 27 let 9 64. místo
Anton Sinapov 24 let 40 11. místo

Koho sledovat?

V uplynulé sezóně nezastřílel Vladimir Iliev ani jednou za nula. To byla z jeho pohledu velká škoda, když vezmeme v úvahu, že byl třináctým nejlepším běžcem Světového poháru. Pokud přidá nějaké to procento úspěšnosti, tak by mohl poprvé v kariéře vystoupat na stupně vítězů.

Vladimir IlievFoto: Vladimir Iliev (Autor: Marcus Cyron, pod licencí BY-SA)

Prognóza

Bulhaři mají velmi dobře nakročeno k tomu, aby se v mužské štafetě zařadili do širšího okruhu favoritů. Krasimir Anev a Vladimir Iliev se navíc svými výkony blíží stupňům vítězů a mohli by pro svou zemi zařídit první biatlonovou medaili na olympijských hrách po 18 letech.

Hlavní foto: Krasimir Anev (Autor: Marcus Cyron, pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *