Home > Novinky > Ukrajinka Pidhrušná ukončila sezónu. Má problémy se srdcem

Ukrajinka Pidhrušná ukončila sezónu. Má problémy se srdcem

Olena Pidhrušná

Trápící se ukrajinská reprezentace utrpěla další šrám. Zkušená Olena Pidhrušná má problémy se srdcem, kvůli kterým přijde o Mistrovství světa v Östersundu i zbytek sezóny.

Dvaatřicetiletá Olena Pidhrušná přitom vstoupila do sezóny 2018/19 velmi nadějně. V Pokljuce si nejprve připsala 15. místo ve vytrvalostním závodě a ve sprintu dojela dokonce sedmá. Celkem se jí dařilo i v Novém Městě, kde skončila 13. a 18.

Jenže v lednu onemocněla a přišla o takřka celý první trimestr. Startovala pouze ve sprintu v Ruhpoldingu, kde brala až 97. příčku. V italském Antholzi pak nebyla v takovém stavu, aby mohla nastoupit do závodů. „V Antholzi jsme ty potíže zase přičítali nadmořské výšce. Přivřeli jsme nad tím oči a věřili, že se to bude zlepšovat. Ale v Canmore jsme si uvědomili, že nejde o pouhé následky nemoci, ale o něco vážnějšího,“ popsala na svazovém webu Pidhrušná.

Ukrajinská biatlonistka odletěla domů do Kyjeva, kde podstoupila vyšetření. To ukázalo, že trpí zánětem srdečního svalu. „Přišlo se na to včas, takže moje zdraví ohroženo není. Ale kdybych pokračovala v sezóně, tak mohly být následky katastrofální,“ uklidnila olympijská vítězka z roku 2014 své fanoušky.

Ohrožují problémy se srdcem i další pokračování kariéry? „Musím několik měsíců odpočívat. V tuto chvíli nemá smysl činit nějaké rozhodnutí,“ říká Pidhrušná, která je aktuálně ve Světovém poháru 36. Výš je z Ukrajinek jen 33. Julija Džimová, což svědčí o mizérii někdejší velmoci.

Zdroj: Biathlon.com.ua
Foto: Olena Pidhrušná (Autor: Petr Slavík)

One thought on “Ukrajinka Pidhrušná ukončila sezónu. Má problémy se srdcem

  1. Ach jé, zdá se, že tahle sezóna je nějaká “zakletá”. Snad se ona uzdraví a nikdo další, z jakéhokoli týmu, už neonemocní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *