Home > Novinky > Úspěšní Švédové doplnili tým o talenty i nového trenéra

Úspěšní Švédové doplnili tým o talenty i nového trenéra

Elvira a Hanna Öbergovy

Ani po pohádkové sezóně neusínají ve Švédsku na vavřínech. Do nadcházející sezóny půjdou s omlazeným týmem a s novým trenérem, který bude mít na starosti vycházející hvězdy.

Zlato Hanny Öbergové ve vytrvalostním závodě, zlato mužské štafety, stříbro Sebastiana Samuelssona ve stíhacím závodě a stříbro ženské štafety. Taková byla bilance švédské reprezentace na olympiádě v Pchjongčchangu.

Muži navíc v poháru národů skončili sedmí, nejvýš za posledních pět let. Stejně vysoko byly i ženy s tím rozdílem, že na takový výsledek čekaly šest let. Dobrá práce s mladými biatlonisty přinesla první výraznější ovoce.

Hanna ÖbergováFoto: Hanna Öbergová (Autor: Andreaze/Wikipedia, pod licencí BY-SA)

Pro příští ročník navíc Švédové vyrukují s dalšími talenty. Do áčka byla povolána 19letá Elvira Öbergová, mladší sestra Hanny. Na letošním Mistrovství světa juniorů v Otepää se stala trojnásobnou dorosteneckou šampionkou. Udivovala především fantastickým během.

„Tohle jsem opravdu nečekala. Ohromilo mě, jak se dařilo na Mistrovství světa juniorů. Teď se těším na práci s A týmem a na to, jak bude tělo reagovat na trénink,“ komentovala radostnou novinu mladá biatlonistka.

K mužům byl zase povolán taktéž 19letý Oskar Ohlsson. Mezi staršími soupeři bral na Mistrovství světa juniorů nejlépe 33. místo, ale běžecky se řadil mnohem výš. Toho si je vědom i trenér Švédů Wolfgang Pichler.

„Když mi Wolfgang volal, tak jsem byl přesvědčený, že jde o omyl. Byl jsem zároveň v šoku a šťastný. Je to velká šance, můžu se hodně zlepšit,“ těší Ohlssona.

Jinak ve švédském týmu nechybí žádná velká jména včetně dlouholetého tahouna Fredrika Lindströma. V roli šéftrenéra zůstává již zmiňovaný Němec Pichler. Zkušený kouč bude mít opět k ruce svého krajana Johannese Lukase a Švéda Mattiase Nilssona. Na střelbu bude dohlížet Johan Hagström.

Novinkou je angažování Jonase Johanssona, který stál za úspěchy Lowella Baileyho. Kvůli rodině se ale z USA vrací do Švédska, kde bude pečovat o vybranou dvanáctku talentů.

Švédové chtějí vybudovat „biatlonovou fabriku“. Do Östersundu budou soustředit ty nejlepší biatlonisty z celé země a vytvoří jim ideální podmínky pro jejich růst.


Švédská reprezentace pro sezónu 2018/19

Muži: Fredrik Lindström, Sebastian Samuelsson, Jesper Nelin, Peppe Femling, Martin Ponsiluoma, Torstein Stenersen, Oskar Ohlsson

Ženy: Hanna Öbergová, Anna Magnussonová, Mona Brorssonová, Emma Nilssonová, Linn Perssonová, Elvira Öbergová, Chardine Sloofová


Zdroj: skidskytte.se
Hlavní foto: Elvira a Hanna Öbergovy (© Instagram H. Öbergové)

2 thoughts on “Úspěšní Švédové doplnili tým o talenty i nového trenéra

  1. U nás ty mladší sestry (jako např. Elvira Öbergová) moc nevydrží – viz Monika Vítková nebo Anna Puskarčíková atd.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *